Trwa ładowanie...
d1z7sa2

Beata Mazurek: PiS nie wprowadza ograniczeń dla dziennikarzy

Prawo i Sprawiedliwość nie wprowadza żadnych ograniczeń dla dziennikarzy. Jeśli już, to kancelaria Sejmu - powiedziała w Radiu ZET Beata Mazurek. Rzeczniczka PiS była pytana również o to, dlaczego przy korytarzu marszałkowskim pojawiła się kotara. - Żeby poprawić estetykę korytarza sejmowego. Kobiety używają kremu, mężczyźni dezodorantów, tak samo wizerunek Sejmu można poprawić stawiając jedną ściankę, wieszając kotarę, albo malując korytarze - stwierdziła Mazurek w internetowej części audycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Mazurek: PiS nie wprowadza ograniczeń dla dziennikarzy
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1z7sa2

- Mogę odpowiadać tylko za mój klub, a klub takich ograniczeń nie wprowadza. Byłam wczoraj w biurze prasowym i każdy z dziennikarzy, który chciał tam wejść i ze mną rozmawiać, rozmawiał. Wiem, że biuro prasowe wydało komunikat, że każdy, kto chce wejść do biura prasowego Prawa i Sprawiedliwości, taką możliwość ma - podkreśliła Mazurek. Zaznaczyła, że "jeżeli takie ograniczenie jest czymś nowym, to jest błędem".

Jak przypomniała Mazurek, korytarz sejmowy był wyłączony dla mediów już w 2008 roku, a więc nie za rządów PiS. - Teraz egzekwowane są zarządzenia, przepisy, które uprzednio funkcjonowały (...) Trzeba pytać albo marszałka Sejmu, albo kancelarię Sejmu, dlaczego akurat w tym momencie, a nie wcześniej, zaczęła egzekwować zarządzenia, które nie były przestrzegane - dodała rzeczniczka PiS.

W środę na korytarzu prowadzącym między innymi do biura prasowego PiS w Sejmie pojawili się funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej.

Straż marszałkowska przy zamkniętych drzwiach do sejmowego korytarza, prowadzącego m.in. do biur PiS (fot. PAP/Jacek Turczyk)
Podziel się

Dotąd dziennikarze mieli swobodny dostęp do tej części Sejmu. Obecnie, jak tłumaczą strażnicy, by wejść na korytarz, konieczne jest zaproszenie od posła.

d1z7sa2

Podziel się opinią

Share

d1z7sa2

d1z7sa2
Więcej tematów