Trwa ładowanie...
d1j76c6

Beata Kempa uchodźców nie chce. Beata Kempa będzie się nimi zajmować

- Rząd woli sankcje finansowe niż ewentualne groźby, niebezpieczeństwa, które możemy sprowadzić do Polski - mówiła w maju Beata Kempa. We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Beata Kempa zostanie odpowiedzialna za sprawy uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wcześniej Beata Kempa była szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Wcześniej Beata Kempa była szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (WP.PL)
d1j76c6

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że na stanowisku szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatę Kempę, która mimo wszystko pozostała w Radzie Ministrów, zastąpi Michał Dworczyk. Premier mówiąc o tym nie zdradził wtedy, czym będzie zajmować się Beata Kempa.

Dopiero we wtorek po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Beata Kempa będzie ministrem odpowiedzialnym za koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców.

Zobacz też: "Coś niesamowitego". Jacek Żakowski komentuje sondaż WP o na temat zmiany premiera

d1j76c6

- Otrzymała niezwykle ważne zadanie, na które będziemy poświęcać coraz więcej czasu. To jest temat gorąco dyskutowany w Brukseli. My jednoznacznie utrzymujemy nasze stanowisko ws. uchodźców, ale nie uchylamy się od solidarności w Unii (...) Nie chcemy nikogo zostawiać samego - zapewniał premier.

- To Europa ma problem. To Europa, w szczególności Niemcy, zaprosili uchodźców do siebie (...). Dzisiaj mają problem i próbują zrzucać go chociażby na państwo polskie i dzielić się odpowiedzialnością – stwierdziła kilka miesięcy temu Beata Kempa.

We wtorek Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd zwraca, przede wszystkim, uwagę na konieczność wyjścia z pomocą humanitarną poza granice UE oraz większą kontrolę unijnych granic.

d1j76c6

W poniedziałek doszło do pierwszych zmian w ekipie Mateusza Morawieckiego. Nowymi współpracownikami premiera zostali: Joanna Kopcińska jako rzeczniczka rządu, Michał Dworczyk jako szef Kancelarii Premiera oraz Marek Suski jako szef gabinetu politycznego premiera.

Jednocześnie w KPRM pozostała Beata Kempa i poprzedni rzecznik rządu Rafał Bochenek, którego nowe zadanie nadal nie jest znane. Wiadomo tylko tyle, że pozostanie na stanowisku podsekretarza stanu.

d1j76c6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów