Trwa ładowanie...
d8m70ca

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany personalne w KPRM. Suski szefem Gabinetu Politycznego

Dokładnie tydzień po powołaniu na stanowisko premiera, Mateusz Morawiecki przedstawił nowych pracowników kancelarii. - Ważne są zmiany w kraju, takie zmiany, które tworzą jak najlepsze perspektywy dla ludzi. To jest to nad czym pracujemy. Ale i w ramach administracji dokonujemy zmian - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowi pracownicy KPRM: Marek Suski, Michał Dworczyk i Joanna Kopcińska
Nowi pracownicy KPRM: Marek Suski, Michał Dworczyk i Joanna Kopcińska (East News, Fot: Paweł Wiśniewski)
d8m70ca

Nowym rzecznikiem rządu zostanie Joanna Kopcińska. Zastąpi ona na tym stanowisku Rafała Bochenka, który - jak stwierdził premier - nadal pozostanie w KPRM na stanowisku podsekretarza stanu.

- Bardzo poważnie podchodzę do swojego zadania. Jestem gotowa do pracy, aby nasza Ojczyzna była dumna z tego, co robi rząd - oświadczyła Joanna Kopcińska. - Melduję gotowość do pracy. Centrum Informacyjne Rządu jest do państwa dyspozycji - zadeklarowała zwracając się do dziennikarzy.

Szefem Gabinetu Politycznego zostanie Marek Suski. Zastąpi on na tym stanowisku Elżbietę Witek, odwołaną wcześniej ze stanowiska ministra - członka Rady Ministrów.

d8m70ca

- Mam nadzieję, że swoją pracą będą mógł przysłużyć się do tego, aby w naszej Ojczyźnie było lepiej - obiecał w krótkim wystąpieniu Suski. - Chcemy pokazywać co rząd premiera będzie robił, a jestem przekonany, że będzie to bardzo wiele dobrych rzeczy - dodał.

Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie Michał Dworczyk. Zastąpi on na tym stanowisku Beatę Kempę, która - jak zapowiedział premier - pozostanie w KPRM w randze sekretarza stanu.

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów