Trwa ładowanie...
d1z7sa2

Elżbieta Witek odwołana. Pierwsze zmiany w Radzie Ministrów

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Elżbietę Witek z urzędu Ministra – Członka Rady Ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Witek (w środku) na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego została odwołana ze stanowiska
Elżbieta Witek (w środku) na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego została odwołana ze stanowiska (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
d1z7sa2

Elżbieta Witek zajmowała stanowisko szefa gabinetu premiera.

Mateusz Morawiecki pytany w ubiegłą niedzielę w TVP Szczecin o zmiany w składzie rządu stwierdził, że w tym tygodniu najprawdopodobniej dojdzie do nowej nominacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Już kilka dni temu pojawiła się informacja, że dojdzie do zmian w Kancelarii Premiera, a ze swoim stanowiskiem pożegna się Elżbieta Witek. Według "Faktu" nowym szefem gabinetu politycznego premiera ma zostać obecny wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

d1z7sa2

Zobacz też: Mateusz Morawiecki wyjechał z Brukseli przed zakończeniem szczytu UE. Dziennikarzom tłumaczył, że w kancelarii czekają na niego "pilne, tajne dokumenty".

Elżbieta Witek po raz pierwszy dostała się do Sejmu z list PiS w 2005 r. Od lipca 2015 do stycznia 2016 r. była też rzeczniczką prasową PiS, a od 16 listopada 2015 r. pełniła funkcję szefa gabinetu premiera.

d1z7sa2

Podziel się opinią

Share

d1z7sa2

d1z7sa2
Więcej tematów