Znani kandydaci na ministrów. Morawiecki: zdecyduje szefostwo partii

- Kandydaci na szefów resortu rozwoju i finansów są już znani. Porozmawiamy o nich na najwyższym szczeblu kierownictwa politycznego - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki (PAP)

Premier w rozmowie dla TVP Szczecin powiedział, że będzie łączył funkcję premiera z zarządzaniem ministerstwami rozwoju i finansów "przez krótki czas". - W uzgodnieniach z kierownictwem politycznym zostaną wybrani kandydaci na szefów tych resortów - stwierdził.

Morawiecki dodał, że kandydaci "są już znani". - Najpierw porozmawiamy o nich na najwyższym szczeblu kierownictwa politycznego, czyli prezydium komitetu politycznego - wyjaśnił. W ramach prezydium komitetu politycznego i samego komitetu będą omawiane również inne propozycje personalne w kontekście rekonstrukcji rządu.

Dopytywany o zmiany w składzie rządu (m.in. zastąpienie przez Michała Dworczyka Elżbiety Witek na stanowisku szefa gabinetu premiera) Morawiecki odparł, że "w przyszłym tygodniu w ramach kancelarii prezesa rady ministrów dojdzie (najprawdopodobniej) do nowych nominacji".

Premier wypowiedział się również na temat współpracy z prezydentem Andrzejm Dudą. - Bardzo dobra współpraca jest warunkiem sprawnego zarządzania i rządzenia państwem - ocenił Morawiecki.

Polub WP Wiadomości