Trwa ładowanie...

Baszar al-Asad ostrzega przed III wojną światową

• Baszar al-Asad jest zdania, że obecna sytuacja na świecie przypomina pierwsze stadium zimnej wojny
• Jak powiedział syryjski dyktator w wywiadzie dla "Komsomolskiej Prawdy", napięcia prowokują Amerykanie
• Według Baszara al-Asada Rosja buduje swoją politykę na "zasadach moralności, a nie tylko na interesach" i jest krajem godnym zaufania

Share
Baszar al-Asad ostrzega przed III wojną światową
Źródło: AFP, Fot: JOSEPH EID
d1rf57k

Syryjski dyktator ostrzega przed wybuchem III wojny światowej. Baszar al-Asad mówił o tym w wywiadzie dla "Komsomolskiej Prawdy". Zwrócił przy tym uwagę, że głównymi przeciwnikami w nabrzmiewającym konflikcie są Stany Zjednoczone i Rosja.

W ocenie Baszara al-Asada, obecna sytuacja na świecie przypomina pierwsze stadium "zimnej wojny". Syryjski przywódca dodał, że napięcia prowokują Amerykanie, którzy chcą zachować "swoją hegemonię nad innymi krajami".

d1rf57k

Cytowany przez "Komsomolską Prawdę" syryjski dyktator nazywa Rosję państwem godnym zaufania, które buduje swoją politykę na "zasadach moralności, a nie tylko na interesach". - W powietrzu czuć zapach III wojny światowej - ostrzega Asad. Oskarża też USA i ich koalicjantów o prowadzenie w Syrii "iluzorycznej kampanii przeciwko terrorystom" i stwierdza, że tylko Rosja jest w stanie przywrócić równowagę sił w jego kraju. W wywiadzie dla "Komsomolskiej Prawdy" prezydent Syrii jako swoich sojuszników wskazał: Rosję, Iran i libańską partię szyitów Hezbollach.

d1rf57k

Podziel się opinią

Share
d1rf57k
d1rf57k
Więcej tematów