Trwa ładowanie...
Bartosz Arłukowicz gościem programu "Tłit"

Bartosz Arłukowicz gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Marka Kacprzaka jest Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia, Platforma Obywatelska.

Share
d28chya

Naszego gościa zapytamy m.in. o nową strategię walki z koronawirusem, zaprezentowaną w czwartek przez resort zdrowia. Wprowadza ona m.in. trzystopniowy system placówek szpitalnych, opiekujących się chorymi na COVID-19, zmienia zasady testowania na obecność koronawirusa oraz zwiększa rolę lekarzy rodzinnych w zwalczaniu epidemii.

Porozmawiamy także o powrocie uczniów do szkół. Zdecydowana większość dzieci rozpoczęła 1 września nowy rok szkolny w sposób stacjonarny. Jednak koronawirus już dał o sobie znać: w czwartek, jak wynika z danych MEN, w 54 szkołach nauka odbywa się w trybie zdalnym, a w 15 - w trybie mieszanym.

d28chya

Nie milkną też echa wypowiedzi Mikołaja Pawlaka - Rzecznika Praw Dziecka na temat środków zmieniających płeć, które mieliby rzekomo dawać dzieciom edukatorzy seksualni z Poznania. - Wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane i dają mu środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć - powiedział w TVN24, choć takiego przypadku nie potwierdzają prokuratorzy i pracownicy poznańskiego magistratu. W czwartek Mikołaj Pawlak tłumaczył się ze swoich słów w Radiu Poznań. Stwierdził, że "dynamika rozmowy" sprawiła, że użył skrótu myślowego. Podkreślił, że nie mówił, że to się działo w szkołach.

Po awarii systemu przesyłowego oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie politycy Lewicy krytykują prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, choć w mniejszym stopniu niż obóz rządzący. We wtorek do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Urzędu Miasta na polecenie prokuratury weszła policja, która zabezpiecza dokumenty. Władze miasta deklarują pełną gotowość do współpracy, a Trzaskowski zapowiada, że ścieki niebawem nie będą trafiać do Wisły.

d28chya

Podziel się opinią

Share
d28chya
d28chya
Więcej tematów