WP

Bartłomiej M. może zostać w areszcie? Jest zażalenie

Prokuratura chce wstrzymania decyzji sądu, który pozwolił Bartłomiejowi M. opuścić areszt po wpłacie poręczenia majątkowego. Uważa, że to może zaszkodzić postępowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartłomiej M. trafił do aresztu 30 stycznia
Bartłomiej M. trafił do aresztu 30 stycznia (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
WP

Prokuratura wniosła swoje zażalenie na decyzję dotyczącą Bartłomieja M. - dowiedziało się RMF FM. Były rzecznik MON może wyjść z aresztu po zapewnieniu poręczenia w wysokości 100 tys. zł do 8 lipca. Tak zdecydował sąd.

Adwokat rodziny poinformował, że już do tego doszło. Pieniądze wpłacono w środę po południu. Prokuratura złożyła jednak wniosek o wstrzymanie decyzji sądu.

WP

Do tej pory M. dwukrotnie prosił o możliwość opuszczenia aresztu. Reporter WP Sylwester Ruszkiewicz dotarł do uzasadnienia poprzedniego postanowienia sądu w tej sprawie.

Zobacz także: Gorzkie słowa Andruszkiewicza o Kukizie

Bartłomiej M. w areszcie. Usłyszał poważne zarzuty

WP

Śledczy ustalili, że Bartłomiej M. wraz z byłym posłem PiS Mariuszem Antonim K. mieli "powoływać się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i pośredniczyć w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Były rzecznik MON usłyszał również zarzut przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego i działania na szkodę PGZ. Przebywał w areszcie od 30 stycznia.

Źródło: RMF FM

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP