Trwa ładowanie...

"Bardzo złe" relacje między Rosją a USA

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył podczas briefingu prasowego, że stosunki USA i Rosji są "bardzo złe". Krytycznie odniósł się również do ostatnich wypowiedzi prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Share
"Bardzo złe" relacje między Rosją a USA
"Bardzo złe" relacje między Rosją a USAŹródło: EASTNEWS
d4didwh

Zdaniem rzecznika Kremla, Joe Biden nie chce nawiązywać stosunków z Rosją i na takim założeniu rosyjskie władze i będą się opierać.

Prezydent USA: Putin jest zabójcą

Biden w wywiadzie dla ABC News odpowiedział twierdząco na pytanie, czy uważa, iż prezydent Rosji jest "zabójcą". Zapewnił też, że Putin zapłaci cenę za ingerencję w zeszłoroczne wybory w Stanach Zjednoczonych i próbę przechylenia ich wyniku na korzyść ubiegającego się wówczas o reelekcję Donalda Trumpa.

d4didwh

Zapytany o to, jakie kroki w odpowiedzi podejmie Waszyngton, odparł: "wkrótce zobaczycie".

Rzecznik Kremla oświadczył, że "są to bardzo złe wypowiedzi prezydenta USA". Powiedział także, że nie przypomina sobie, by analogiczne wypowiedzi ze strony przywódców USA zdarzały się wcześniej.

"Problematyczna dyplomatyczność"

Słowa prezydenta USA wywołały poruszenie w rosyjskich mediach.

d4didwh

Dziennik "Izwiestija" wskazuje jednak, że Biden wypowiedział się tak "przy znacznej pomocy dziennikarza", który zadał mu pytanie. Słowo "zabójca" nie padło bezpośrednio z jego ust. Dziennikarze gazety przyznają jednak, że "dyplomatyczność tej odpowiedzi jest w sposób oczywisty problematyczna".

Nieco bardziej krytycznie podchodzi do wywiadu Bidena dziennik "Wiedomosti". Jak powiedział w wywiadzie dla gazety Paweł Koszkin z Instytutu USA i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk: "Żaden z prezydentów USA nie pozwalał sobie dotąd na tak ostre wypowiedzi na temat przywódców Rosji". Jego zdaniem wypowiedzi Bidena mogą doprowadzić do kolejnych napięć w relacjach między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.

"Ksiądz groził księdzu śmiercią". Wstrząsające szczegóły padły w programie WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4didwh

Podziel się opinią

Share
d4didwh
d4didwh
Więcej tematów