Trwa ładowanie...
d4juvl0

"Bardzo serdeczna" rozmowa Macrona i Merkel

Emmanuel Macron, który wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich we Francji, po zwycięstwie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - podało otoczenie Macrona. Był to pierwszy międzynarodowy kontakt nowo wybranego prezydenta Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bardzo serdeczna" rozmowa Macrona i Merkel
(PAP/EPA, Fot: JULIEN WARNAND)
d4juvl0

- Emmanuel Macron, który wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich we Francji, po zwycięstwie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - podało otoczenie Macrona. Był to pierwszy międzynarodowy kontakt nowo wybranego prezydenta Francji.

"Rozmawiali ok. 10 minut i była to bardzo serdeczna rozmowa" - podały francuskie źródła. Dodały, że Macron potwierdził w rozmowie, że szybko ma zamiar udać się do Berlina.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert napisał po rozmowie na Twitterze, że Merkel wyraziła Macronowi uznanie za jego zaangażowanie w kampanii wyborczej na rzecz "zjednoczonej i otwartej na świat" Unii Europejskiej. "Decyzja francuskich wyborców jest jasnym opowiedzeniem się za Europą" - powiedziała szefowa niemieckiego rządu. Merkel cieszy się na "ścisłą i pełną zaufania" współpracę z nowym prezydentem - napisał rzecznik.

Emmanuel Macron zdobył w niedzielę 65-66,1 proc. głosów w II turze wyborów prezydenckich we Francji - wynika z opublikowanych po zamknięciu lokali prognoz ośrodków sondażowych. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9-35 proc. głosów.

d4juvl0

Podziel się opinią

Share
d4juvl0
d4juvl0
Więcej tematów