Trwa ładowanie...
d2osdza

Barbara Nowacka skłamała? Zawiadomienie w prokuraturze

Liczba podpisów pod projektem liberalizującym prawo aborcyjne - przez nią Barbara Nowacka może mieć kłopoty. W danych podanych przez polityk coś nie zgadza się Instytutowi na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Złożył do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka angażuje się w walkę o prawa kobiet
Barbara Nowacka angażuje się w walkę o prawa kobiet (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Zuchowicz)
d2osdza

Na wniosek Ordo Iuris prokuratura ma ustalić, czy Barbara Nowacka, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy Kobiety", w oficjalnym piśmie podała fałszywe informacje dotyczące liczby podpisów pod projektem dopuszczającym aborcję "na życzenie".

O sprawie donosi "Nasz Dziennik". W dokumencie Komitet zadeklarował zebranie około 400 tys. podpisów. Według Instytutu w rzeczywistości jest ich nieco ponad 200 tys.

Jeśli okaże się to prawdą, możliwe będzie stwierdzenie popełnienia przestępstwa z art. 271 kodeksu karnego, czyli poświadczenia nieprawdy.

d2osdza

Zobacz też: Nowacka: gdyby nie Kaczyński, protesty kobiet nie byłyby tak liczne

O co walczy Nowacka?

Przypomnijmy, że zwolennicy projektu "Ratujmy Kobiety 2017" chcą legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia, wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół, darmowej i łatwo dostępnej antykoncepcji oraz przywrócenia tzw. antykoncepcji awaryjnej bez recepty.

Ponadto, projekt reguluje stosowanie klauzuli sumienia przez ginekologów.

Źródło: "Nasz Dziennik"

d2osdza

Podziel się opinią

Share

d2osdza

d2osdza
Więcej tematów