Trwa ładowanie...
d3sr0lj

Barbara Nowacka ostro o PiS: jesteście twórcami podziemia aborcyjnego

Barbara Nowacka protestuje przeciwko planom usunięcia Magdaleny Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Posłanka KO oskarża PiS o zawłaszczanie sejmowych komisji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka twierdzi, że PiS naraża na szwank zdrowie polskich kobiet
Barbara Nowacka twierdzi, że PiS naraża na szwank zdrowie polskich kobiet (East News)
d3sr0lj

Wniosek ws. zmiany przewodniczącego komisji złożyli posłowie Konfederacji. Z podobną inicjatywą wystąpili również politycy Zjednoczonej Prawicy, czyli połączonych sił PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Powodem zmiany na czele sejmowej komisji mają być kontrowersyjne poglądy posłanki Lewicy. - Nie możemy pozwolić, by na straży tych naturalnych praw i oczywistych prawd stały osoby, które nie mają szacunku dla ludzkiego życia, które wyśmiewają nasze wartości - tłumaczył Jan Khantak z Solidarnej Polski.

Zdaniem Barbary Nowackiej, posłowie Zjednoczonej Prawicy nie szanują pluralizmu w Sejmie. - Macie koszmarny zwyczaj albo zawłaszczania komisji albo nie wysyłania projektów, np. jak wczoraj w nocy chcieliście uniknąć przesłania projektu odbierającego pieniądze z Funduszu Niepełnosprawnych do jednej z komisji. Co za problem, że ktoś stosuje terminologię medyczną podczas wy używacie terminologii ideologicznej, a w ustawie mówi się o płodzie? - pytała na antenie TVN24.

d3sr0lj

Posłanka KO skrytykowała również konserwatywną politykę PiS ws. aborcji. Jak twierdzi, w konsekwencji utrzymania dotychczasowego kompromisu zdrowie kobiet chcących usunąć ciążę pozostaje zagrożone. - Jesteście twórcami podziemia aborcyjnego, niech pan o tym pamięta każdego dnia, kiedy pan mówi o szanowaniu rodziny - powiedziała, zwracając się do obecnego w studio posła PiS Sebastiana Kalety.

Przypomnijmy, Magdalena Biejat została wybrana w czwartek szefową Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Za jej powołaniem głosowało także kilku posłów PiS. Posłanka Lewicy w głosowaniu pokonała jedynego kontrkandydata - Grzegorza Brauna (Konfederacja).

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sr0lj

Podziel się opinią

Share
d3sr0lj
d3sr0lj
Więcej tematów