Trwa ładowanie...
djcq29j

Bankomat w centrum Warszawy kopiował karty

Kopiowane karty były wykorzystywane do wypłat pieniędzy w Rumunii. 22-letni obywatel tego kraju wpadł po zdemontowaniu urządzenia do kopiowania kart na jednym z bankomatów w Warszawie - poinformował Wirtualną Polskę st. asp. Tomasz Oleszczuk z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Według nieoficjalnych informacji chodzi o bankomat sieci "Euronet" w centrum Warszawy, w pobliżu sklepu dziecięcego "Smyk".

djcq29j
djcq29j

22-letni mężczyzna ma na swoim koncie instalację nakładek również na innych warszawskich bankomatach. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Osoba, która chciała skorzystać z bankomatu przy Al. Jerozolimskich zauważyła na bankomacie urządzenie do kopiowania kart. Świadek natychmiast skontaktował się z policją. Zanim przybyli funkcjonariusze, urządzenie zostało zdemontowane z bankomatu przez młodego mężczyznę. Obserwujący całą sytuację świadek dokładnie opisał wygląd sprawcy.

Odpowiadającego rysopisowi mężczyznę policjanci zauważyli przy ul. Nowy Świat. W czasie przeszukania znaleziono przy nim części zdemontowanej nakładki. Zatrzymanym okazał się 22-letni obywatel Rumunii Alexander P. Policjanci w czasie przeszukania pokoju hotelowego, który wynajmował, odkryli urządzenia i elementy nakładek skanujących karty płatnicze na bankomatach.

To kolejne w ostatnich tygodniach zatrzymania obcokrajowców zajmujących się "skimmingiem" w Warszawie.

"Skimming" to przestępstwo polegające na nielegalnym kopiowaniu paska magnetycznego karty bankomatowej czy kredytowej w celu wytworzenia duplikatu. Kopia działa tak samo jak oryginał, za pomocą którego dokonywane są transakcje płatnicze.

djcq29j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djcq29j
Więcej tematów