Trwa ładowanie...
d1y9q04

Bałtyk. Sinice w Międzyzdrojach. "Ratownicy reagują"

Woda w Bałtyku wciąż pozostawia wiele do życzenia. Sinice pojawiły się też w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie). "Ratownicy reagują, gdy ktoś wchodzi do wody" - informuje pan Paweł, który informację oraz zdjęcia z plaży przesłał do redakcji Dziejesię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bałtyk. Sinice w Międzyzdrojach. "Ratownicy reagują"
Bałtyk. Sinice w Międzyzdrojach. "Ratownicy reagują" (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Paweł)
d1y9q04

W tym roku pan Paweł na urlop wybrał Międzyzdroje. Psikusa sprawił mu jednak Bałtyk, który od dłuższego zalewają sinice, blokując kąpieliska.

Bałtyk. Sinice zablokowały Międzyzdroje

"W Międzyzdrojach czerwona flaga. Mamy podejrzenie sinic. Jest zakaz kąpieli" - napisał czytelnik Wirtualnej Polski.

d1y9q04

Na zdjęciach, które wysłał do redakcji Dziejesię widać, że nad stanowiskiem ratowników powiewa czerwona flaga. Widzimy też, że Bałtyk przy brzegu jest wręcz zielony. Sinice dotarły i tam.

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Bałtyk. Gdzie jeszcze spotkamy sinice?

Jak dodał internauta, ratownicy pilnują by nikt nie zbliżał się do Bałtyku. "Teraz nikt się nie kąpie. Gdy ktoś podchodzi do plaży, natychmiast jest reakcja ze strony służb" - podkreślił pan Paweł.

Źródło: dziejesie.wp.pl

W środę jakość wody w morzu pogarszała się w bardzo szybkim tempie – oceniły pomorskie służby sanitarne. Wczesnym popołudniem informowano o 8 zamkniętych kąpieliskach. Potem zakazano kąpieli jeszcze w trzech miejscach. W czwartek rano było to już 13 lokalizacji.

d1y9q04

Urlopowicze i mieszkańcy nie wykąpię się m.in. w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej: w Orle, Stogach, kąpielisku "Dom Zdrojowy" w Brzeźnie, Molo w Brzeźnie oraz Klipper Jelitkowo.

SPRAWDŹ GDZIE JESZCZE POJAWIŁY SIĘ SINICE.

Sinice - czym są i skąd się biorą?

Sinice są samożywnymi mikroorganizmami, rozmnażającymi się wegetatywnie (np. przez podział komór). Chociaż mogą wystąpić we wszystkich zbiornikach wodnych, najczęściej spotyka się je w wodzie morskiej. Kontakt z tymi związkami chemicznymi może wywołać gorączkę, biegunkę, wymioty, wysypkę na skórze, a w skrajnych przypadkach również niewydolność oddechową i uszkodzenie wątroby oraz nerek.

d1y9q04

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d1y9q04

Podziel się opinią

Share

d1y9q04

d1y9q04
Więcej tematów