Trwa ładowanie...
db89qqz

Pogoda. Temperatura wody w Bałtyku coraz wyższa. Taka sytuacja sprzyja rozwojowi sinic

Pogoda w ostatnich dniach coraz częściej zachęca do plażowania. Wraz z poprawą aury wzrosła temperatura wody w Bałtyku. Urlopowiczom niedane było jednak długo korzystać z dobrych warunków. W środę wieczorem z powodu zakwitu sinic zamknięto kolejne kąpieliska nad Bałtykiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Temperatura wody w Bałtyku zachęca do kąpieli. Niestety plaże są zamykane z powodu sinic
Pogoda. Temperatura wody w Bałtyku zachęca do kąpieli. Niestety plaże są zamykane z powodu sinic (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
db89qqz

Pogoda. Sinice atakują

Pogoda nad morzem dopisuje. Plażowicze coraz częściej cieszą się słonecznymi dniami i temperaturą przekraczającą 20 st. C. Cieplejsze powietrze ma również wpływ na temperaturę wody w Bałtyku, która z każdym dniem jest coraz wyższa.

Wydawałoby się, że dobre prognozy pogody zapewnią urlopowiczom wymarzone wakacje. Nic bardziej mylnego. Na taką aurę czekały również sinice. Temperatura wody przekraczająca 20 st. C, dużo słońca i niewielki wiatr to dla nich idealne warunki do rozwoju.

db89qqz

Z powodu zakwitu sinic i innych zanieczyszczeń w wodzie w środę wieczorem zamknięto wiele plaż. Do wody nie można wchodzić m.in. w Gdańsku (plaża Jelitkowo, Klipper Jelotkowo, Molo, Dom Zdrojowy, Stogi, Orle), a także w Mikoszewie, Stegnie (plaża I i II), Krynicy Morskiej (Bulwar Słoneczny 1), Jastarni (kąpieliska Nadmorska- Plażowa, Zdrojowa i Leśna) i Juracie.

W zależności od kierunku prądów i siły wiatru zamykane mogą być kolejne kąpieliska.

Jesteście ciekawi, które plaże nad Bałtykiem są zamknięte? Możecie to sprawdzić na interaktywnej mapie przygotowanej przez Serwis Kąpieliskowy.

Pogoda. Temperatura wody w Bałtyku

W środę temperatura wody w Bałtyku miała od 18 do 21 st. C.

db89qqz

Najwyższa temperatura wody w Bałtyku została zmierzona w Mielnie. Na kąpielisku nr 216 zmierzono 21 st. C. Po 20 st. C. woda miała m.in. w Ustce i Świnoujściu.

Najniższą temperaturę wody w Bałtyku IMGW zmierzyło we Władysławowie i na Helu. W środę woda miała tam zaledwie 18 st. C.

Temperatura wody w Bałtyku:

  • Gdynia 19°C
  • Hel 18°C
  • Kołobrzeg 19°C
  • Międzyzdroje 20°C
  • Puck 20°C
  • Świnoujście 20°C
  • Ustka 20°C
  • Władysławowo 18°C

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

db89qqz

Podziel się opinią

Share

db89qqz

db89qqz
Więcej tematów