ycipk-vexzya

Wakacje nad wodą. GIS zamyka kąpieliska, RCB ponawia apel o bezpieczeństwo

Na 607 kąpielisk w całym kraju, Główny Inspektorat Sanitarny informuje o zamknięciu 8 z nich. Część z tych miejsc jest niezdatna do użytku z powodu czynników mikrobiologicznych - zaznacza na stronie GIS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz kąpieli obowiązuje w 8 miejscach w Polsce
Zakaz kąpieli obowiązuje w 8 miejscach w Polsce (East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
ycipk-vexzya

Miejsca w których przez najbliższy czas się nie wykąpiemy na północy to: Stepnica nad Zalewem Szczecińskim, Stawek w Gryficach w woj. zachodniopomorskim, Mikoszewo w woj. pomorskim, "Mrożyczka".

Z kolei w centrum kraju wyłączono kąpieliska w Głownie w woj. łódzkim oraz w Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie. Mieszkańcy południa zostali pozbawienia wodnej rekreacji w: Ośrodku Sportów Wodnych w Łące w Pszczynie, jeziorze Paprocany w Tychach w woj. śląskim oraz na kąpielisku Chechło w Trzebinie w małopolskiem.

Kąpieliska w Mikoszewie i Trzebinie zostały zamknięte ze względu na czynniki mikrobiologiczne. W przypadku pozostałych zbiorników podano "inne wymagania".

GIS
Podziel się

W związku z miesiącem wakacyjnym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po raz kolejny ponawia apel o bezpieczeństwo nad wodą. "Pamiętajcie, że woda to żywioł. Nawet, gdy wygląda spokojnie, potrafi być śmiertelnie niebezpieczna. Wczoraj utopiły się kolejne 4 osoby" - poinformowało na Twitterze we wtorek RCB.

Według wstępnych szacunków policji w samym czerwcu utopiło się 113 osób. Do 22 lipca, statystyka za ten miesiąc wyniosła 45 ofiar.

ycipk-vexzya

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vexzya
ycipk-vexzya