WP

Bakterie w wodzie na Pomorzu. Zakaz w 10 miejscowościach

Groźne dla ludzi i zwierząt bakterie wykryto w wodociągu na terenie gminy Smołdzino na Pomorzu Środkowym. To drugie skażenie wody w tej okolicy w ostatnich tygodniach. Lokalne władze zwołały sztab kryzysowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tej pory służby nie znalazły źródła skażenia
Do tej pory służby nie znalazły źródła skażenia (Shutterstock.com)
WP

Bakterie E. coli sanepid znalazł w próbkach pobranych podczas rutynowej kontroli w Klukach w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego.

Służby sanitarne natychmiast wydały zakaz picia wody z kranu (nawet po przegotowaniu) w 10 miejscowościach między Ustką a Łebą. To Człuchy, Kluki, Łokciowe, Smołdzino, Smołdzino-Poligon, Smołdziński Las, Siecie, Wierzchocino, Witkowo i Żelazo. Woda zdatna do spożycia jest dowożona beczkowozami i w butlach.

Samorządowcy zawiązali sztab kryzysowy. - Kolejne próbki do badań zostały już pobrane z innych punktów - informuje portal gp24.pl Arkadiusz Walach, wójt gminy Smołdzino.

WP

Zobacz także: Objawy zakażenia E.coli

Wodociąg zostanie zdezynfekowany i przepłukany. Nie wiadomo jeszcze, czy woda będzie nadawała się do picia przed weekendem.

Poprzednio bakterie E.coli wykryto w wodociągu w okolicach Smołdzina pod koniec września. Do tej pory służby nie znalazły źródła skażenia.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP