Trwa ładowanie...

Bakteria coli w ujęciu wody. Zaopatruje schronisko w Szczyrku

Schronisko PTTK Skrzyczne w Szczyrku (woj. śląskie) bez wody pitnej. - W czwartek unieruchomiono ujęcie wodociągowe - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Powodem jest wykrycie bakterii z grupy coli. To kolejny taki przypadek na Śląsku.
Share
Schronisko PTTK Skrzyczne w Szczyrku (woj. śląskie)
Schronisko PTTK Skrzyczne w Szczyrku (woj. śląskie)Źródło: google, Fot: Google Maps
d3rhs4d

Bakterie coli wykryto w próbkach wody pochodzących z indywidualnego ujęcia wodociągowego zaopatrującego schronisko. "W drodze postępowania administracyjnego unieruchomiono ujęcie wodociągowe. Nakazano ustalić przyczynę zanieczyszczenia. Powiadomiono odpowiednie inspekcje" - stwierdzono w raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

    google
Źródło: google, Fot: Google Maps

Obecnie trwa dezynfekcja instalacji. Turyści oraz pracownicy schroniska PTTK zostali już poinformowani o zakazie spożywania wody, która nie spełnia wymagań mikrobiologicznych. Zarządca obiektu zobowiązał się do dostarczenia wody gościom oraz pracownikom. W piątek planowany jest kolejny pobór wody z ujęcia.

d3rhs4d

Przypadek schroniska w Szczyrku jest już kolejnym wykrytym w woj. śląskim. Bakterie Escherichia coli wykryto także w indywidualnym ujęciu opartym na wodzie podziemnej, z którego korzysta Resort Dolina Leśnicy SKI & SPA w Brennej - podało Centrum Kryzysowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Sikorski ostro o PiS. Wiceminister odpowiada

d3rhs4d

Podziel się opinią

Share
d3rhs4d
d3rhs4d
Więcej tematów