Trwa ładowanie...
doab1pw

B. wiceminister rolnictwa nadal oskarża Leppera

B. wiceminister rolnictwa Maciej Jabłoński podtrzymuje przed sądem wcześniejsze zeznania, że jego b. szef Andrzej Lepper szczególnie interesował się sprawą odrolnienia ziemi na Mazurach, a załatwiającego to Piotra Rybę, oskarżonego dziś w "aferze gruntowej", przedstawiał jako pełnomocnika lub przedstawiciela gminy Mrągowo.
Share
doab1pw

W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia przeprowadził konfrontację Leppera z Jabłońskim. Ten ostatni podtrzymał wszystkie swoje zeznania, w których przypisał Lepperowi zaangażowanie w sprawę. Lepper uznał te słowa Jabłońskiego za kłamstwo i oświadczył, że wytoczy mu cywilny proces.

Lepper twierdzi, że nie interesował się sprawą odrolnienia ziemi na Mazurach bardziej, niż innymi sprawami, z jakimi przychodzili do niego petenci. Zapewnił, że chciał tylko, by odrolnienie zostało załatwione - jeśli nic się temu nie przeciwstawia i wszystko jest zgodnie z prawem.

Oświadczył, że jeśli oskarżony Piotr Ryba powoływał się kiedykolwiek na wpływy w ministerstwie rolnictwa i za załatwienie sprawy żądał łapówki informując, że część będzie dla Leppera - robił to bez jego wiedzy i zgody. - Nie wierzę w to zresztą - dodał.

doab1pw

Podziel się opinią

Share
doab1pw
doab1pw
Więcej tematów