Trwa ładowanie...
d3gg9ja

B. wiceminister rolnictwa nadal oskarża Leppera

B. wiceminister rolnictwa Maciej Jabłoński podtrzymuje przed sądem wcześniejsze zeznania, że jego b. szef Andrzej Lepper szczególnie interesował się sprawą odrolnienia ziemi na Mazurach, a załatwiającego to Piotra Rybę, oskarżonego dziś w "aferze
gruntowej", przedstawiał jako pełnomocnika lub przedstawiciela gminy Mrągowo.

Share
d3gg9ja

W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia przeprowadził konfrontację Leppera z Jabłońskim. Ten ostatni podtrzymał wszystkie swoje zeznania, w których przypisał Lepperowi zaangażowanie w sprawę. Lepper uznał te słowa Jabłońskiego za kłamstwo i oświadczył, że wytoczy mu cywilny proces.

Lepper twierdzi, że nie interesował się sprawą odrolnienia ziemi na Mazurach bardziej, niż innymi sprawami, z jakimi przychodzili do niego petenci. Zapewnił, że chciał tylko, by odrolnienie zostało załatwione - jeśli nic się temu nie przeciwstawia i wszystko jest zgodnie z prawem.

Oświadczył, że jeśli oskarżony Piotr Ryba powoływał się kiedykolwiek na wpływy w ministerstwie rolnictwa i za załatwienie sprawy żądał łapówki informując, że część będzie dla Leppera - robił to bez jego wiedzy i zgody. - Nie wierzę w to zresztą - dodał.

d3gg9ja

Podziel się opinią

Share
d3gg9ja
d3gg9ja
Więcej tematów