Trwa ładowanie...

Awaria "Czajki". Jest oświadczenie MPWIK w Warszawie: "doszło do poważnej awarii"

W sobotę po południu prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował o kolejnej awarii rury przesyłowej do oczyszczalni ścieków "Czajka". Z oświadczenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wynika, że sprawa jest poważna.

Share
Kolejna awaria rury odprowadzającej ścieki do oczyszczalni "Czajka"
Kolejna awaria rury odprowadzającej ścieki do oczyszczalni "Czajka"Źródło: Getty Images, fot: FOT. SZYMON STARNAWSKI , POLSKA PRESS, GALLO IMAGES
d3mf6e5

"W sobotę, 29 sierpnia 2020 r. doszło do poważnej awarii układu przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków 'Czajka'. Aby zapewnić bezpieczny odbiór ścieków od mieszkańców miasta, spółka uruchomiła awaryjny zrzut ścieków nieoczyszczonych do Wisły" - informuje w oświadczeniu na swojej stronie internetowej MPWiK.

"O awarii powiadomione zostały służby państwowe" - czytamy w oświadczeniu.

Spółka poinformowała, że dla zminimalizowania skutków zrzutu ścieków do Wisły uruchomiono ich ozonowanie. "Powołaliśmy sztab kryzysowy spółki. Jego zadaniem jest wypracowanie metody jak najszybszej naprawy i zapewnienia bezpiecznego transportu ścieków" - dodano w oświadczeniu. O jego ustaleniach spółka ma informować na bieżąco.

d3mf6e5

Awaria - jak przekonuje MPWiK - nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej mieszkańcom Warszawy. Spółka przypomina, że ujęcia wody dla miasta znajdują się pod dnem Wisły i są zlokalizowane 10 km powyżej miejsca zrzutu ścieków do rzeki.

"Spółka uruchomiła codzienne badania jakości wody w Wiśle na odcinku warszawskim oraz Warszawa – Płock. Wyniki badań będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej przedsiębiorstwa oraz profilu społecznościowym spółki" - poinformowano w oświadczeniu MPWiK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mf6e5

Podziel się opinią

Share
d3mf6e5
d3mf6e5
Więcej tematów