Trwa ładowanie...
d1uiqb3

Awantura w studiu. Scheuring-Wielgus w koszulce "Jarosław Kaczyński jest tchórzem"

Posłanka Nowoczesnej przyszła do Radia ZET w koszulce z napisem: "Jarosław Kaczyński jest tchórzem”. Padły ostre słowa. Jarosław Sellin stwierdził, że jest niezrównoważona emocjonalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka Nowoczesnej prowokowała koszulką, w której przyszła do studia
Posłanka Nowoczesnej prowokowała koszulką, w której przyszła do studia (East News)
d1uiqb3

- Rzucanie w kolumnę pana prezydenta jajkami wygląda niewinnie, ale policja mogłaby zareagować różnie, widząc, że ktoś wyciąga coś z torby i chce rzucić. I co wtedy? - mówił w porannym programie "Śniadanie w Radiu Zet” Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

- Proszę nie nazywać Obywateli RP ludźmi niezrównoważonymi emocjonalnie, ja ręczę za każdego z nich. Agresja jest ze strony policjantów otrzymujących polecenia od Błaszczaka. To PiS wprowadziło taką retorykę: komuniści i złodzieje, pasożyty, mordy zdradzieckie. Wynoś się stąd - do posłanek - zareagowała posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

d1uiqb3

- Niech Pani pokaże koszulkę, w której przyszła do studia. Pani też jest niezrównoważona emocjonalnie - powiedział Jarosław Sellin.

- Koszulkę oczywiście, że pokażę. Jestem zszokowana, jak państwo traktujecie opozycję. Nie dziwcie się, że próbujemy wykorzystać choć 30 sekund, żeby to ludziom pokazać - powiedziała posłanka, po czym wstała i odchylając marynarkę, pokazała koszulkę.

- Jarosław Kaczyński jest tchórzem, ponieważ nie bierze odpowiedzialności za demolkę, którą robi. Nie ma mojej zgody na to, żeby niszczył państwo. Jest zwykłym tchórzem - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

Zachowanie posłanki skomentowała na Twitterze Kataryna. "Z taką opozycją Kaczyński porządzi dopóki mu się nie znudzi" - napisała.

Apel policji

Już wcześniej na swoim koncie na Twitterze polska policja zapowiedziała "zdecydowane działania przeciw prowokatorom". Chodzi o internetowych hejterów, którzy zachęcają do ataków na członków i sympatyków PiS. Według policji "nie ma przyzwolenia na takie zachowania".

d1uiqb3

Wpisy, które zdecydowanie potępiła polska policja nawiązują do akcji obrzucania jajkami rządowych limuzyn, które wyjeżdżały z Pałacu Prezydenckiego. Przypomnijmy, że jedną z rzucających była pisarka Klementyna Suchanow - za swoje zachowanie została skuta przez funkcjonariuszy kajdankami, co oburzyło część działaczy opozycyjnych. Na Twitterze pojawiło się w związku z tym mnóstwo postów hejtujących policję, ale też zachęcających do "rozlewu pisowskiej krwi".

Atak na dziennikarkę TVP

Przypomnijmy, że na ostatniej demonstracji Obywateli RP przed Sejmem doszło do awantury, podczas której dziennikarze TVP zostali obrzuceni wyzwiskami: "Szoruj stąd!", "śmieciarze", "odpuść, do g... się nie przemawia". A to jedynie te łagodniejsze sformułowania.

d1uiqb3

"Więcej mam szacunku dla k...y spod latarni, niż dla ciebie" - takie między innymi słowa usłyszała reporterka Anna Machińska, która na co dzień przygotowuje materiały do programu "W tyle wizji".

Nagranie z tej sytuacji szybko trafiło do sieci.

Przeczytaj więcej:

d1uiqb3
d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów