Trwa ładowanie...

Awantura w studiu. Posłanka PiS Joanna Lichocka zaskoczyła gości i prowadzącego

Z opóźnieniem zaczęło się czwartkowe wydanie "Minęła 8" w TVP Info i od początku nie brakowało emocji. Jako pierwsza głos zabrała posłanka PiS Joanna Lichocka. Zamiast jednak odpowiedzieć na pytanie prowadzącego, oznajmiła, że nie podoba jej się "obsada" gości w programie.

Share
Awantura w studiu. Posłanka PiS Joanna Lichocka zaskoczyła gości i prowadzącego
Źródło: TVP Info
d26uc4w

Złe proporcje - to powód, dla którego posłanka PiS Joanna Lichocka zamiast komentować spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem, zwróciła uwagę prowadzącemu program Minęła 8 w TVP Info. Nie podobało jej się, że wśród gości jest za dużo przedstawicieli Koalicji Europejskiej i tym samym za mało PiS.

Zaskoczyła wszystkich w studiu. Do tej pory bowiem słychać było głosy, że w telewizji publicznej promowany jest obóz rządzący, a nie opozycja.

d26uc4w

Zdaniem Lichockiej zaproszenie gości w takiej konfiguracji to promowanie Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. A zaproszono Joannę Lichocką z PiS, Agnieszkę Ścigaj z Kukiz'15, Miłosza Motykę z PSL i Mirosława Pampucha z Nowoczesnej. Przypomnijmy, że KE tworzą właśnie PSL, Nowoczesna oraz PO, SLD, Teraz i Zieloni.

Zwrócenie uwagi to nie jedyne odważne posunięcie Lichockiej w czwartkowym programie. KE nazwała też "Zjednoczoną Tęczową Postkomuną".

"Zarzuty opozycji są nieprawdziwe"

W rozmowie z WP Lichocka zaznaczyła, że nie doszukuje się "politycznych intencji" w działaniach TVP Info. - Będąc w studiu, uświadomiłam sobie, w jakiej konfiguracji jestem. Że będę miała do czynienia z proporcjami 3:1, a także z nieróżnorodnością punktów widzenia - powiedziała. Jak tłumaczyła, miała przez to mniejsze szanse przekazać widzom stanowisko Zjednoczonej Prawicy.

- Nie śledzę dokładnie, jak to jest we wszystkich programach w tym paśmie, ale wydaje mi się, że jest to dosyć częsty zabieg. Że ta formuła sprawia, że widz ma wrażenie, że większość to Koalicja Europejska - oceniła. Zaznaczyła przy tym, że chce, by KE miała możliwość przekazywania swojego punktu widzenie w telewizji publicznej i to robi.

d26uc4w

- Zarzuty, które podnosi opozycja wobec tej telewizji, są nieprawdziwe - zaznaczyła. To nie wszystko. Zdaniem Lichockiej "błędem było wprowadzenie głosu Romana Giertycha bez możliwości odniesienia się do tego uczestników programu".

Posłanka PiS zaznaczyła, że TVP Info ma swobodę w doborze gości. A sama zwróciła uwagę na proporcje, bo chciała to zasygnalizować widzom.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26uc4w

Podziel się opinią

Share
d26uc4w
d26uc4w
Więcej tematów