Trwa ładowanie...
ycipk-351uca
donald tusk

Awantura na Marszu Równości w Białymstoku. Donald Tusk: "Kibole, antysemici, homofobia"

Donald Tusk ocenił, że "patronem" zamieszek, do których doszło w sobotę w Białymstoku jest obóz rządzący w Polsce. "Dość przemocy" - zaapelował.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk komentuje wydarzenia w Białymstoku.
Donald Tusk komentuje wydarzenia w Białymstoku. (East News)
ycipk-351uca

Na Marszu Równości w Białymstoku doszło w sobotę do starć. Środowiska kibicowskie zablokowały przejście zwolenników LGBT i obrzuciły policję kamieniami oraz petardami. Z kolei w ich kierunku poleciały jajka. Zatrzymano łącznie 20 osób, a jedna z policjantek trafiła do szpitala.

"Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem" - skomentował na Twitterze były premier Donald Tusk. "Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy" - dodał.

ycipk-351uca

Przypomnijmy, że w sieci pojawia się coraz więcej nagrań z przebiegu sobotnich burd w Białymstoku. Widać na nim chuliganów, którzy gonią i kopią uczestników Marszu Równości.

Zobacz także: "Wałęsa nie był za dialogiem". Jacek Sasin ostro o byłym prezydencie

ycipk-351uca

Wydarzenia w Białymstoku odbiły się głośnym echem w mediach społecznościowych. - Zapewniam, że nie ma na takie zachowania przyzwolenia i każdy, kto dopuścił się naruszenia prawa musi liczyć się z konsekwencjami - napisał na Twitterze Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

"Wobec osób naruszających prawo, będą wyciągane konsekwencje" - dodała z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. "Nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania, godzące w prawa innych" - podkreśliła.

ycipk-351uca

Organizatorem marszu było stowarzyszenie "Tęczowy Białystok". Jak tłumaczyli w opisie wydarzenia, "cele marszu to nie tylko przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na tożsamość i orientację seksualną, ale także wyraz solidarności z osobami LGBT+ i walka o prawa człowieka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-351uca

ycipk-351uca
ycipk-351uca