Trwa ładowanie...
d1kj8um
d1kj8um

Autorytety kultury: ograniczyć reality show

(inf. własna)
Share
d1kj8um

Wybitni polscy reżyserzy (m.in. Andrzej Wajda, Jerzy Kawalerowicz, Krzysztof Zanussi), domagają się prawnego ograniczenia programów typu reality show i wstrzymania emisji "Amazonek" w Polsacie. Skierowali w tej sprawie list otwarty do Sejmu, Senatu i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 Jarosław Sellin
Źródło: Jarosław Sellin

Jarosław Sellin, członek KRRiT powiedział we wtorek Wirtualnej Polsce, że ten list był niesłychanie potrzebny, bo wypowiedziały się osoby, które są filarami polskiego życia kulturalnego.

d1kj8um

Zjawiska typu reality shows należy rozpatrywać w kategoriach cywilizacyjnych, a nie tylko i wyłącznie w kategoriach incydentu telewizyjnego - mówił Sellin. Według niego programy tego typu muszą ewoluować w kierunku coraz większych patologii, a w związku z tym są szkodliwe dla uczestników i widzów.

Jedyną metodą, która według Sellina, umożliwiłaby przyhamowanie nadawców w wymyślaniu i nadawaniu tego typu programów jest kara pieniężna nakładana przez przewodniczącego KRRiT.

Sellin przypomniał, że np. francuski odpowiednik naszej Rady - CSA - zakazał w tamtejszej wersji "Big Brothera" umieszczania kamer i mikrofonów w najintymniejszych miejscach, jak łazienka czy toaleta. Władze niemieckiego landu Hesji zabroniły lokalnym telewizjom emisji "Big Brothera", a w Turcji nadawcy, który przekroczył granicę dobrych obyczajów, władze na kilka dni wyłączyły nadajniki.
Rozmawiała: Sylwia Strzałkowska - WP

Posłuchaj rozmowy z Jarosławem Sellinem

Podyskutuj o tym na naszym czacie dnia

d1kj8um

Podziel się opinią

Share
d1kj8um
d1kj8um
Więcej tematów