Trwa ładowanie...
d39ei0y

Austria. Polak aresztowany. Chciał doprowadzić do wybuchu gazu podczas eksmisji

61-latek celowo uszkodził rurę w mieszkaniu, które wynajmował. Miał zostać eksmitowany, bo od kilku miesięcy nie płacił czynszu. Polak uciekł, ale po kilku dniach został zatrzymany. Nie stawiał oporu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Austria. Polak chciał doprowadzić do wybuchu gazu (zdjęcie ilustracyjne)
Austria. Polak chciał doprowadzić do wybuchu gazu (zdjęcie ilustracyjne) (Flickr, Fot: brennSL)
d39ei0y

Do zdarzenia, które postawiło na nogi wiedeńskie służby, doszło w poniedziałek. Mieszkańcy kamienicy poczuli charakterystyczny zapach gazu i powiadomili odpowiednie organy. Urzędnicy i komornik przy wsparciu ślusarza otworzyli drzwi do mieszkania, które wynajmował Polak. 61-latek miał zostać eksmitowany, bo nie płacił czynszu od kwietnia.

Mężczyzna celowo uszkodził łazienkową termę. Stężenie gazu w powietrzu było na granicy wybuchu. Udało się uniknąć eksplozji, odcinając dopływ gazu z sieci. Pomieszczenie zostało przewietrzone. Z budynku została ewakuowana jedna osoba, która nie zdążyła wcześniej opuścić kamienicy. Reszta lokatorów była wtedy poza budynkiem. Nikomu nic się nie stało.

Przeczytaj: Wypadek z udziałem Polaków w Austrii. Cztery osoby w szpitalu

d39ei0y

Polaka nie było w mieszkaniu, a służby rozpoczęły jego poszukiwania. W czwartek wiedeńska policja na zlecenie prokuratora opublikowała zdjęcie mężczyzny. 61-latek został zatrzymany w piątek rano, na jednej z ulic miasta. Nie stawiał żadnego oporu. Polak został przesłuchany, a następnie przewieziony do aresztu.

Przeczytaj również: Piorun poraził Polaka na plaży. Mężczyzna trafił do szpitala w krytycznym stanie

Źródło: polizei.gv.at/noen.at

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39ei0y

Podziel się opinią

Share
d39ei0y
d39ei0y
Więcej tematów