Trwa ładowanie...
d4psrwm
uchodźcy

Australia przygotowuje ustawę, która zakaże wjazdu uchodźcom

• Premier Australii Malcolm Turnbull zapowiada nowe prawo • Parlament ma obradować nad ustawą zakazującą wiz wjazdowych dla uchodźców • Nowe prawo dotknęłoby dych, którzy przeprawiają się morzem do Australii • Objęłoby wszystkich, którzy docierali do Australii od lipca 2013 roku
Share
Antymuzułmański protest w Sydney, Australia
Antymuzułmański protest w Sydney, AustraliaŹródło: AFP, Fot: PETER PARKS
d4psrwm

Ma to być ustawa z mocą wsteczną: będzie dotyczyć nielegalnych imigrantów, którzy docierali do brzegów Australii począwszy od lipca 2013 roku - oświadczył Turnbull na konferencji prasowej w Sydney.

- Jest rzeczą niezwykle ważną wysłanie jasnego komunikatu. Oni muszą wiedzieć, że drzwi do Australii są zamknięte dla tych, którzy próbują przypływać tu łodziami przemytników ludzi - powiedział.

Nowa ustawa będzie dotyczyć głównie uchodźców przetrzymywanych w obozach na wyspach Manus i Nauru oczekujących na zezwolenia pobytu w Australii.

d4psrwm

Warunki, w jakich australijskie władze kwaterują uchodźców - pisze agencja EFE - określane są jako nieludzkie przez niektóre organizacje humanitarne surowo krytykujące rząd w Canberze za jego politykę imigracyjną.

Wielu spośród imigrantów, którzy starali się przedostać do Australii, pochodzi z regionów objętych konfliktami zbrojnymi takich jak Afganistan, Darfur w Sudanie, Pakistan, Somalia lub Syria.

d4psrwm

Podziel się opinią

Share
d4psrwm
d4psrwm
Więcej tematów