Trwa ładowanie...
d1z429v
Audyt rządów PO-PSL. Rzecznik rządu PiS: ministrowie przedstawią wyniki na forum Sejmu

Audyt rządów PO-PSL. Rzecznik rządu PiS: ministrowie przedstawią wyniki na forum Sejmu

• Rzecznik rządu Rafał Bochenek podał szczegóły prezentacji audytu • Kidawa-Błońska (PO): początek prezentacji audytu w Sejmie w środę o 9.15
Share
d1z429v

Ministrowie na forum Sejmu przedstawią wyniki audytu - powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO) wstępne plany przewidują, że przedstawianie audytu miałoby się rozpocząć w Sejmie w środę o godz. 9.15.

- Ministrowie na forum Sejmu przedstawią wyniki audytu - mówił Bochenek. Potwierdził, że planowane to jest w środę. Według niego będzie to audyt na temat stanu państwa, jaki PiS zastał po wyborach parlamentarnych.

d1z429v

Wicemarszałek Sejmu pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy prezentacja wyników audytu rozpocznie się w środę o godz. 9.15, odpowiedziała: "Rzeczywiście w tych materiałach, które dostałam od pana marszałka, ten punkt jest zapisany, o tym będziemy dyskutować na prezydium, będziemy dyskutować na konwencie". Według niej audyt ten jest traktowany "niepoważnie".

- Gdyby to było poważne, posłowie powinni dostać dokument, z którym powinni się zapoznać i potem powinna być informacja na sali, bo nie wyobrażam sobie, że po wystąpieniach poszczególnych ministrów będzie można bardzo szybko się do tego odnieść, nie mając materiałów ani dokumentów, o których mówią - zauważyła Kidawa-Błońska.

Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek na briefingu w Sejmie powiedziała, że decyzję w sprawie prezentacji audytu podejmą Konwent Seniorów i Prezydium Sejmu, które zbierają się we wtorek wczesnym popołudniem.

Mazurek, pytana o to, dlaczego dopiero w tę środę prezentowane będą wyniki audytu, zaznaczyła: "Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo ja nie jestem premierem rządu, ale w tej sytuacji można by zapytać, a dlaczego nie jutro, a dlaczego nie wczoraj, a dlaczego nie za trzy dni. Pani premier uznała, że to jest ten moment i ten czas" - powiedziała.

d1z429v

Poseł PiS Dominik Tarczyński dodał, że w poszczególnych ministerstwach różny był okres przygotowywania audytu. - A więc żeby został przedstawiony w pełnej perspektywie, trzeba było ten czas zharmonizować. Zaczekajmy do jutra, jutro na pewno ministrowie przedstawią konkretne wyniki - powiedział.

- Z jednej strony opozycja mówi nam, że pracujemy nocą, pracujemy za szybko, kiedy oczekują jakichkolwiek informacji mówią, że jest za wolno, więc w każdej sytuacji opozycja szuka powodu, żeby skrytykować tak klub, jak i rząd, w tej sytuacji też mamy dziwne pretensje, że teraz, a nie w innym terminie - mówił Tarczyński.

Pytany o główne zarzuty pod adresem poprzedniej ekipy poseł PiS odpowiedział, że to, jakie są zarzuty, pokazały wyniki wyborów. - Nie trzeba wielu przykładów podawać. Myślę, że Elewarr i Ciech to jest symbol tego, jak Platforma i PSL funkcjonowały, a szczegóły jutro i proszę mi wierzyć: to będzie bardzo ekscytujące - powiedział Tarczyński.

Rzeczniczka klubu PiS mówiła, że spodziewa się, że audyt zostanie przedstawiony w sposób rzetelny. - W zależności od tego, jakie będą w nim padały stwierdzenia, będziemy zadawać pytania, będzie można ocenić, jak funkcjonował rząd, w których obszarach ewentualnie nadużył swoich uprawnień, czy nie - powiedziała na briefingu w Sejmie Mazurek.

d1z429v

Podziel się opinią

Share
d1z429v
d1z429v
Więcej tematów