Trwa ładowanie...

Audi od Lewandowskiego? Poseł PiS dał się wkręcić

Jan Duda, poseł na Sejm z ramienia PiS, padł ofiarą internetowych trolli. Na fałszywym profilu kapitana reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego ogłoszono konkurs, w którym można było wygrać samochód. Polityk bez zastanowienia spełnił warunki, jakie postawił nieprawdziwy fanpage.

Share
Audi od Lewandowskiego? Poseł PiS dał się wkręcić
Źródło: Facebook.com, fot: KK
d2rabtb

W przestrzeni mediów społecznościowych często natykamy się na strony, które prezentują się jako oficjalne profile znanych celebrytów, choć w rzeczywistości wcale nimi nie są. Pod pozorem niezwykle atrakcyjnych, ale fałszywych konkursów, administratorzy stron naciągają internautów na polubienie ich profili.

Konkurs ogłoszony na fałszywym profilu piłkarza. Facebook.com
Konkurs ogłoszony na fałszywym profilu piłkarza. Źródło: Facebook.com, fot: nn

Podobnie było w przypadku posła PiS, Jana Dudy. Polityk natknął się na nieprawdziwy profil Roberta Lewandowskiego, na którym piłkarz miał ogłosić niezwykle atrakcyjny konkurs z okazji swoich urodzin. Do wygrania były 3 luksusowe modele Audi, nie dziwi więc, że zabawa przykuła uwagę posła. Duda bez namysłu wypełnił warunki konkursowe, jakie postawili administratorzy fałszywego profilu.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: nn

Kiedy internauci odnotowali fakt, że poseł stał się ofiarą oszustwa, udostępniona informacja o konkursie szybko zniknęła z profilu Jana Dudy. Czyżby projekt ustawy antyfake'owej wziął się stąd, że posłowie PiS zbyt często padali ofiarami internetowej manipulacji?

d2rabtb

Zobacz jakie zmiany w korzystaniu z internetu chce wprowadzić Ministerstwo Cyfryzacji:

d2rabtb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rabtb
d2rabtb
Więcej tematów