Trwa ładowanie...
d290fgf

Atrapa bomby we Wrocławiu - ewakuowano 450 osób

450 osób ewakuowano z biurowca przy rondzie Reagana w centrum Wrocławia po tym, jak przy przystanku tramwajowym jeden z mieszkańców znalazł atrapę bomby. - Policyjni pirotechnicy zneutralizowali już podejrzany pakunek - poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską asp. sztab. Wojciech Wybraniec.

d290fgf
d290fgf

Dyżurny policji odebrał zgłoszenie o paczce po godzinie 8.00 - na krawężniku przy przystanku tramwajowym zwrócił na nią uwagę jeden z przechodniów.

Jak poinformował Wybraniec, pakunek wyglądał bardzo poważnie. - Było to urządzenie elektroniczne z zasilaniem, anteną i wyświetlaczem, który nie odliczał czasu, ale był aktywny - powiedział.

Policyjni pirotechnicy odstrzelili już ładunek. Najprawdopodobniej była to tylko wiarygodna atrapa bomby, ponieważ nie było większej eksplozji ani nie stwierdzono obecności materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze na miejscu prowadzą jeszcze czynności sprawdzające.

W rejonie zdarzenia oprócz policji pojawiła się również straż pożarna. Ewakuowani to pracownicy biurowca Grunwaldzki Center, którzy wrócili już do budynku

Rondo Reagana, wcześniej całkowicie wyłączone z ruchu, jest już przejezdne. Przez jakiś czas nieczynny jeszcze będzie tylko przystanek, przy którym znaleziono pakunek.

d290fgf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d290fgf
Więcej tematów