Trwa ładowanie...

Atak Turcji na Syrię. Papież Franciszek apeluje o pokój i modli się za Syrię

- Łączę się w bólu z rannymi i modlę się za rannych – mówił papież Franciszek. Podczas niedzielnej mszy świętej papież zaapelował o "poszukiwanie pokoju społecznego".

Atak Turcji na Syrię. Papież Franciszek apeluje o pokój i modli się za SyrięŹródło: PAP, fot: PAP
d5ftzat
d5ftzat

Watykan. Papież Franciszek zwrócił się do społeczności międzynarodowej o dialog i poszukiwanie rozwiązania konfliktu w Syrii. Słowa te padły cztery dni po tym, jak Turcja zaatakowała Syrię.

- Moje myśli kieruję ponownie na Bliski Wschód, szczególnie do umiłowanej i umęczonej Syrii, skąd znów napływają dramatyczne wiadomości na temat losu ludności na północy i wschodzie kraju, zmuszonej do porzucenia domów z powodu działań militarnych – powiedział papież Franciszek.

Podkreślił, że wśród ludności syryjskiej jest wielu chrześcijan. Skierował też apel ws. ataku prowadzonego przez turecką armię.

d5ftzat

- Do wszystkich zaangażowanych stron i do wspólnoty międzynarodowej ponawiam apel o szczere zaangażowanie na drodze dialogu, by szukać skutecznych rozwiązań – podkreślił papież Franciszek. Po tych słowach wierni zaczęli bić brawo.

Franciszek przyznał, że jest zaniepokojony nie tylko wojną w Syrii. Papież śledzi sytuację w Ekwadorze, gdzie pogłębia się kryzys i nasilają gwałtowne masowe protesty w związku ze zniesieniem przez rząd dopłat do paliw.

Papież Franciszek zapewnił o modlitwie za Ekwador, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy i godzina policyjna.

Przed południem podczas mszy kanonizacyjnej na placu Świętego Piotra, z udziałem tysięcy osób, papież Franciszek ogłosił świętymi pięcioro błogosławionych: angielskiego kardynała konwertytę Johna Henry’ego Newmana, trzy zakonnice: Józefinę Vannini, Marię Teresę Chiramel Mankidiyan z Indii, siostrę Dulce Lopes Pontes oraz Marguerite Bays, mistyczkę ze Szwajcarii.

d5ftzat

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy na pewno wiesz, jak oddać ważny głos? Krótki poradnik

d5ftzat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5ftzat
Więcej tematów