ycipk-39tuas

"New York Times": Rosjanie bombardują cywilne szpitale w Syrii

Do szokujących wniosków prowadzi śledztwo amerykańskiej gazety przeprowadzone w Syrii. Wskazuje ono, że Rosjanie wspierają armię Baszira al-Asada niszcząc infrastrukturę - w tym szpitale - na terenach opanowanych przez syryjską opozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin, prezydent Rosji.
Władimir Putin, prezydent Rosji. (East News)
ycipk-39tuas

Rosyjskie zaangażowanie na Bliskim Wschodzie budzi wiele kontrowersji. Teraz amerykański "New York Times" opublikował artykuł pod jednoznacznym tytułem: "12 godzin. 4 zbombardowane szpitale w Syrii. Jeden winny: Rosja".

W tekście czytamy, że dziennikarze dotarli do zapisów rozmów rosyjskich pilotów z ich kontrolą lotów w Syrii. Zdobyte dane porównano m.in. ze szczegółowymi informacjami ws. zbombardowanych szpitali i zestawiono je z relacjami świadków oraz opiniami ekspertów. Wnioski są wstrząsające.

ycipk-39tuas

Gazeta wskazuje, że Rosjanie świadomie atakowali szpitale, co jest niezgodne z prawem międzynarodowym.

Na opublikowanym przez gazetę wideo słychać, jak rosyjscy piloci otrzymują lokalizację celów, przyjmują je i meldują wykonanie ataku.

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

ycipk-39tuas

W obszernym artykule dużo miejsca poświęcono również opisaniu broni, przy pomocy której przeprowadzone były bombardowania.

Analizy potwierdziły, że bomby eksplodowały dopiero po pewnym czasie od uderzenia w ziemię. Eksperci nie mają wątpliwości, że tak specjalistycznymi pociskami lotnictwo syryjskie z całą pewnością nie dysponuje. Wszystkie tropy wskazują więc na Rosję.

Wojna domowa w Syrii trwa od 2011 roku. Toczy się między siłami wiernymi prezydentowi Baszszarowi al-Asadowi a opozycją. W konflikt po stronie syryjskiego reżimu od 2015 roku zaangażowana jest Rosja.

ycipk-39tuas

Źródło: nytimes.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39tuas

ycipk-39tuas
ycipk-39tuas