Trwa ładowanie...
d83wmjz

"New York Times": Rosjanie bombardują cywilne szpitale w Syrii

Do szokujących wniosków prowadzi śledztwo amerykańskiej gazety przeprowadzone w Syrii. Wskazuje ono, że Rosjanie wspierają armię Baszira al-Asada niszcząc infrastrukturę - w tym szpitale - na terenach opanowanych przez syryjską opozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin, prezydent Rosji.
Władimir Putin, prezydent Rosji. (East News)
d83wmjz

Rosyjskie zaangażowanie na Bliskim Wschodzie budzi wiele kontrowersji. Teraz amerykański "New York Times" opublikował artykuł pod jednoznacznym tytułem: "12 godzin. 4 zbombardowane szpitale w Syrii. Jeden winny: Rosja".

W tekście czytamy, że dziennikarze dotarli do zapisów rozmów rosyjskich pilotów z ich kontrolą lotów w Syrii. Zdobyte dane porównano m.in. ze szczegółowymi informacjami ws. zbombardowanych szpitali i zestawiono je z relacjami świadków oraz opiniami ekspertów. Wnioski są wstrząsające.

d83wmjz

Gazeta wskazuje, że Rosjanie świadomie atakowali szpitale, co jest niezgodne z prawem międzynarodowym.

Na opublikowanym przez gazetę wideo słychać, jak rosyjscy piloci otrzymują lokalizację celów, przyjmują je i meldują wykonanie ataku.

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

W obszernym artykule dużo miejsca poświęcono również opisaniu broni, przy pomocy której przeprowadzone były bombardowania.

d83wmjz

Analizy potwierdziły, że bomby eksplodowały dopiero po pewnym czasie od uderzenia w ziemię. Eksperci nie mają wątpliwości, że tak specjalistycznymi pociskami lotnictwo syryjskie z całą pewnością nie dysponuje. Wszystkie tropy wskazują więc na Rosję.

Wojna domowa w Syrii trwa od 2011 roku. Toczy się między siłami wiernymi prezydentowi Baszszarowi al-Asadowi a opozycją. W konflikt po stronie syryjskiego reżimu od 2015 roku zaangażowana jest Rosja.

Źródło: nytimes.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d83wmjz

Podziel się opinią

Share

d83wmjz

d83wmjz
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów