Trwa ładowanie...
ycipk-2hd086

Przywódca Kurdów do Amerykanów: sprzedaliście nas

Trwa ofensywa Turcji na przygranicznym obszarze Syrii, który jest kontrolowany przez Kurdów. Przywódca wojskowy syryjskich Kurdów powiedział jednemu z amerykańskich dyplomatów, że USA "zostawia Kurdów na rzeź".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofensywa Turcji trwa od środy
Ofensywa Turcji trwa od środy (East News)
ycipk-2hd086

Turcja rozpoczęła inwazję po ogłoszeniu przez prezydenta Trumpa decyzji o wycofaniu żołnierzy amerykańskich z północnej Syrii. Poprzez ofensywę Ankara zamierza stworzyć strefę buforową pomiędzy Turcją i Syrią. Na wspomniany obszar Turcy zamierzą przenieść 2 mln syryjskich uchodźców.

Generał Mazloum Kobani Abdi rozmawiał z zastępcą wysłannika specjalnego Globalnej Koalicji do walki z Państwem Islamskim Williamem Roebuckiem. Jak podaje CNN, dowódca stwierdził, że Kurdowie "zostali sprzedani". - To nienormalne - dodał.

ycipk-2hd086

Mazloum Kobani Abdi apelował, by Stany Zjednoczone pomogły powstrzymać atak turecki, lub pozwoliły Syryjskim Siłom Demokratycznym zawrzeć układ z reżimem Baszara al-Asada w Damaszku i ich rosyjskimi zwolennikami. Dzięki temu rosyjskie samoloty bojowe mogłyby wprowadzić strefę zakazu lotów nad północno-wschodnią Syrią, tym samym utrudniając Turcji możliwość przeprowadzania nalotów.

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

- Muszę wiedzieć, czy jesteś w stanie chronić mój lud, powstrzymać spadanie tych bomb na nas, czy nie. Muszę wiedzieć, ponieważ jeśli nie, będę musiał zawrzeć układ z Rosją i reżimem. Wtedy zaproszę ich samoloty do ochrony tego regionu - powiedział Mazloum w rozmowie z amerykańskim dyplomatą.

ycipk-2hd086

Rozpoczęta w środę turecka ofensywa w północnej Syrii zmusiła ponad 100 tys. mieszkańców tego regionu do ucieczki. Zginęło już ponad 100 osób, w tym 17 cywilów.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2hd086

ycipk-2hd086
ycipk-2hd086