ycipk-30gmp5

Atak na synagogę w Gdańsku. Policja publikuje nagranie. Poznajesz sprawcę?

Ktoś zaatakował Nową Synagogę w Gdańsku Wrzeszczu. W trakcie modlitwy wybito szybę w oknie. Policja publikuje nagranie, na którym dokładnie widać sprawcę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę proszone są o kontakt z policją
Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę proszone są o kontakt z policją (Policja)
ycipk-30gmp5

Do zajścia doszło w środę wieczorem w trakcie święta Jom Kipur. Jak informuje Żydowska Gmina Wyznaniowa w Gdańsku, ktoś rzucił w szybę kamieniem. "W przedsionku, do którego wpadł kamień siedziały kobiety oczekujące na Neilę - końcową modlitwę Jom Kipur. W pobliżu przebywały dzieci. Kamień przeleciał kilkanaście centymetrów od twarzy jednej z kobiet" - napisano na Facebooku.

"Stanowczo potępiam zachowanie sprawcy i liczę na jego szybkie wykrycie. Przepraszam wspólnotę żydowską Gdańska. W mieście wolności i solidarności szanujemy każdą religię i nie akceptujemy aktów chuligaństwa' - napisał prezydent miasta Paweł Adamowicz na Facebooku.

ycipk-30gmp5

Policja publikuje wizerunek sprawcy

Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z policją. Policjanci przesłuchali świadków, na miejscu wykonano oględziny, technik zabezpieczył ślady.

Policja
Podziel się
ycipk-30gmp5

Policjanci sprawdzają, jakie były okoliczności tego zdarzenia i czy doszło do niego w wyniku chuligańskiego wybryku, czy na tle religijnym.

Opublikowano nagranie z chwili zdarzenia.

Przestępstwo wstępnie zakwalifikowano jako narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ycipk-30gmp5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30gmp5

ycipk-30gmp5
ycipk-30gmp5