Trwa ładowanie...

Atak na synagogę w Gdańsku. Policja publikuje nagranie. Poznajesz sprawcę?

Ktoś zaatakował Nową Synagogę w Gdańsku Wrzeszczu. W trakcie modlitwy wybito szybę w oknie. Policja publikuje nagranie, na którym dokładnie widać sprawcę.

Share
Atak na synagogę w Gdańsku. Policja publikuje nagranie. Poznajesz sprawcę?
Źródło: Policja
d4j5kcx

Do zajścia doszło w środę wieczorem w trakcie święta Jom Kipur. Jak informuje Żydowska Gmina Wyznaniowa w Gdańsku, ktoś rzucił w szybę kamieniem. "W przedsionku, do którego wpadł kamień siedziały kobiety oczekujące na Neilę - końcową modlitwę Jom Kipur. W pobliżu przebywały dzieci. Kamień przeleciał kilkanaście centymetrów od twarzy jednej z kobiet" - napisano na Facebooku.

"Stanowczo potępiam zachowanie sprawcy i liczę na jego szybkie wykrycie. Przepraszam wspólnotę żydowską Gdańska. W mieście wolności i solidarności szanujemy każdą religię i nie akceptujemy aktów chuligaństwa' - napisał prezydent miasta Paweł Adamowicz na Facebooku.

Policja publikuje wizerunek sprawcy

Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z policją. Policjanci przesłuchali świadków, na miejscu wykonano oględziny, technik zabezpieczył ślady.

Policja
Źródło: Policja

Policjanci sprawdzają, jakie były okoliczności tego zdarzenia i czy doszło do niego w wyniku chuligańskiego wybryku, czy na tle religijnym.

d4j5kcx

Opublikowano nagranie z chwili zdarzenia.

Przestępstwo wstępnie zakwalifikowano jako narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

d4j5kcx

Podziel się opinią

Share
d4j5kcx
d4j5kcx
Więcej tematów