Trwa ładowanie...

Atak na posterunek przy granicy z Białorusią. Żołnierz uderzony kamieniem

Cudzoziemcy nadal próbują w nielegalny sposób przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. W nocy z wtorku na środę doszło do ataku na posterunek Straży Granicznej. Polski żołnierz został zaatakowany kamieniem w głowę.

Posterunek w Czeremsze został zaatakowany Posterunek w Czeremsze został zaatakowany Źródło: Twitter, fot: Straż Graniczna
d4fd396
d4fd396

W nocy z wtorku na środę doszło do ataku na posterunek Straży Granicznej w Czerzemsze na granicy z Białorusią. Jak podają służby graniczne, polskie patrole zostały kilkukrotnie atakowane przez agresywne grupy cudzoziemców. Żołnierz Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę. Posterunek został uszkodzony - wybito w nim szybę.

Atak na żołnierza przy granicy z Białorusią

Podczas akcji zatrzymano 15 uchodźców z Iraku i Iranu, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę i dostać się do Polski.

We wtorek 8 marca Straż Graniczna odnotowała, że siedemnastu uchodźców próbowało nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Było to 8 osób z Kuby, 5 osób z Syrii, 1 osoba z Gwinei, 1 osoba z Kamerunu, 1 osoba z Senegalu i 1 osoba z Jemenu.

d4fd396

Poinformowała też, że cudzoziemcy zostali zatrzymani na odcinkach w Podlaskiem, za których ochronę odpowiadają placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, Nowym Dworze, Narewce, Michałowie i Mielniku.

Z kolei w środę 69 cudzoziemców próbowało nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią - podała w czwartek Straż Graniczna. Dodała, że do rana w czwartek zatrzymano kolejnych migrantów, ponad 70 osób.

Zobacz także: Sukces rządu? Kontrowersyjne słowa wicepremiera nt. uchodźców

2 marca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na obszarze 183 miejscowości przy granicy z Białorusią, w tym w 115 w województwie podlaskim i w 68 w województwie lubelskim. Obowiązuje ono do 30 czerwca 2022 r.

d4fd396

To przedłużenie rozporządzenia, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 do 1 marca 2022 r. Wcześniej od 2 września do 30 listopada 2021 r. na tym samym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

Przez 2 tygodnie, od ataku Rosji na Ukrainę, do Polski trafiło już ponad milion uchodźców, którzy otrzymują pomoc.

Źródło: WP Wiadomości, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4fd396
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d4fd396
Więcej tematów