ycipk-447o2b

Atak maczetą w Krakowie. Poszło o koszulkę piłkarską

Kolejny nastolatek raniony maczetą w Krakowie na przestrzeni tygodnia. Tym razem chuligani zaatakowali 16-latka za to, że miał na sobie koszulkę klubu z Tarnowa. W ruch poszły pięści, gaz pieprzowy i maczeta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21-latek zadał chłopakowi kilka ciosów maczetą
21-latek zadał chłopakowi kilka ciosów maczetą (Policja)
ycipk-447o2b

Policja zatrzymała łącznie 13 osób uczestniczących w napaści. Większość zatrzymanych jest związana ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. 6 z nich to osoby niepełnoletnie.

Jak podaje RMF FM, do napaści doszło 9 czerwca. Na przystanku autobusowym koło Przylasku Rusieckiego grupa młodych ludzi. Prawdopodobnie byli to kibice Tarnovii Tarnów wracający z wyjazdowego meczu w pobliskich Myślenicach.

Atak maczetą w Krakowie. Chuligani wtargnęli do autobusu

ycipk-447o2b

Jeden z nastolatków ubrany w koszulkę klubu został zwyzywany na przystanku przez grupę dziewczyn. Agresorki wsiadły z grupą do autobusu i zadzwoniły po znajomych, którzy czekali na kolejnym przystanku. Kierowca nie chciał otworzyć drzwi, ale ostatecznie zostały one sforsowane.

Zobacz też: Brutalny napad na nastolatków. Odpowiedź policjantów

Chuligani rozpylili gaz pieprzowy i bili nastolatków. Najbardziej agresywny 21-latek, kilkakrotnie uderzał maczetą tak, aby trafić wytypowanego 16-latka. Kierowca autobusu wezwał na miejsce służby ratunkowe. Zanim dotarła pomoc, wszyscy agresorzy uciekli.

ycipk-447o2b

Raniony maczetą chłopak trafił do szpitala. Na podstawie nagrań z monitoringu zatrzymano 13 uczestników napaści. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. To drugi atak maczetą na nastolatka w tym tygodniu w Krakowie.

Czytaj też: Kraków. Napad na 14-latka. Zatrzymano trzeciego sprawcę
Kraków. Napad na 14-latka. Zatrzymano dwie osoby

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-447o2b
ycipk-447o2b