Trwa ładowanie...

Kraków. Napad na 14-latka. Zatrzymano trzeciego sprawcę

W sobotę na osiedlu Albertyńskim w Krakowie grupa nastolatków zaatakowała 14-latka. Chłopak trafił do szpitala. Policja zatrzymała w czwartek trzeciego sprawcę napaści. Sam zgłosił się na komisariat.

Share
Kraków. Napad na 14-latka. Zatrzymano trzeciego sprawcę
Źródło: malopolska.policja.gov.pl
d8ixqqs

Do napaści na 14-latka doszło w sobote wieczorem. Sprawcy zaatakowali chłopca maczetą oraz drewnianą pałką. Ofiara trafila do szpitala z ranami ciętymi ręki i nogi. Na szczęście, rany nie okazały się groźne dla jego życia i zdrowia.

Dwa dni póżniej policjantom udało się zatrzymać dwóch podejrzanych o tę napaść: 14-latka i 16-latka. Trzeci wciąż pozostawał na wolności.

d8ixqqs

Poszukiwany chłopak- jak poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji - we wtorek sam zgłosił się z adwokatem do komisariatu. 16-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W środę sąd zdecydował o umieszczeniu go, wraz zdrugim 16-latkiem, w schronisku dla nieletnich.

Z ustaleń śledczych wynika, że 14-latka pobili dwaj 16-latkowie. Jeden z nich zaatakował go drewnianą pałka, drugi maczetą. Zatrzymany w poniedziałek 14-latek nie był sprawcą napaści, a jedynie jej świadkiem. Został przesłuchany i zwolniony.

Policja nie udziela informacji na temat powodów napaści na 14-latka. Wiadomo jedynie, że pomiędzy ofiara a sprawcami doszło do awantury.

16-latkom grozi pobyt w zakładzie poprawczym, w którym mogą przebywać do ukończenia 21. roku życia.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

d8ixqqs

Podziel się opinią

Share
d8ixqqs
d8ixqqs
Więcej tematów