Trwa ładowanie...
d1um8j9

Artur Dębski: Polska będzie celem najprzeróżniejszych ataków ze strony Rosji

Po konflikcie gruzińskim Rosjanie odrobili lekcję, jeśli chodzi o systemy łączności i dowodzenia, informatyzację ich armii. Oni są przygotowani. Musimy zdawać sobie sprawę, że Polska jako ich sąsiad, który jest pierwszym krajem członkowskim NATO, będzie celem najprzeróżniejszych ataków - mówił w programie WP #dziejesienazywo były szef komisji ds. służb specjalnych Artur Dębski.

Share
d1um8j9

- Nie zdajemy sobie sprawy, że sprawa uchodźców to konflikt wrzucony do Polski, naszych mediów, po to, aby przysłonić rzecz, która może się zaraz wydarzyć np. za naszą wschodnią granicą - przekonywał Marek Opioła z PiS, członek komisji ds. specsłużb. - Te tysiące ludzi, którzy chcą zamieszkać w Europie, to jest bardzo wygodna sytuacja dla Rosji. Takie zamieszanie leży jedynie w interesie Rosji i poniekąd Turcji - dodał Artur Dębski.

Dębski wyjaśnił, że Turcja przy okazji problemów z uchodźcami, prawdopodobnie będzie chciała "załatwić swoje problemy z Kurdami". - Jeżeli sprawa uchodźców przysłoni zdroworozsądkowe myślenie Europejczykom - podkreślił.

d1um8j9

- Rozwój internetu powoduje, że tego rodzaju ataki będą się nasilać. Po konflikcie gruzińskim Rosjanie odrobili lekcję, jeśli chodzi o systemy łączności i dowodzenia, informatyzację ich armii. Oni są przygotowani. Musimy zdawać sobie sprawę, że Polska jako ich sąsiad, który jest pierwszym krajem członkowskim NATO, będzie celem najprzeróżniejszych ataków. Jedyne, co możemy robić, to inwestować w nasze systemy zabezpieczeń i cyberbezpieczeństwo. Służby cywilne wymagają dofinansowania. Nasze służby nie są finansowane tak, żeby mogły się rozwijać - mówił Dębski.

Zgodził się z nim Opioła. - Rządzący w ogóle nie dofinansowali służb wewnętrznych. Nie możemy się zgadzać na to, żeby oszczędzano na bezpieczeństwie Polski - podkreślił.

d1um8j9

Podziel się opinią

Share
d1um8j9
d1um8j9
Więcej tematów