Trwa ładowanie...
devgkye

ARP kupiła za 1 zł spółkę ASS od Porta Holding

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) kupiła za symboliczną złotówkę od Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA spółkę ASS, która zajmie się kontynuacją produkcji statków -
poinformowała we wtorek rzeczniczka ARP Roma Sarzyńska.

Share
devgkye

Stocznia Szczecińska Porta Holding sprzedała Allround Ship Service (ASS) za złotówkę Agencji Rozwoju Przemysłu. Firma będzie się teraz nazywać Stocznia Szczecińska Nowa SA - powiedziała Sarzyńska.

Jak informował wcześniej prezes ARP Arkadiusz Krężel, przejęcie istniejącej spółki jest korzystniejsze niż tworzenie nowego podmiotu, który przejąłby produkcję od Stoczni Szczecińskiej.

Ze Stocznią Porta Holding ma zostać podpisane porozumienie w zakresie przejmowania statków, szczególnie będących w trakcie zamówień i kontraktacji.

Podczas wtorkowego spotkania ARP z bankami-wierzycielami Stoczni Szczecińskiej Porta Holding powinna zapaść decyzja o liczbie statków, których produkcja będzie kontynuowana. Następnie określona zostanie strategia finansowania przez banki ich budowy.

devgkye

Stocznia Szczecińska Porta Holding SA utraciła płynność finansową w październiku ubiegłego roku. Od marca tego roku około 6 tys. pracowników jest na przymusowych urlopach; od tego czasu nie otrzymują pensji.

Holding jest zadłużony na ponad 1,8 mld zł wobec ponad 700 wierzycieli. Natomiast Stocznia Szczecińska, która czeka na rozpatrzenie wniosku o upadłość, jest zadłużona wobec 250 wierzycieli na 240 mln zł.(miz)

devgkye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
devgkye
devgkye
Więcej tematów