Trwa ładowanie...

Arkadiusz Mularczyk chce jechać do Bundetsagu. Przypomnieć Niemcom o ich długu wobec Polski

Szef parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych wystosuje do marszałka Sejmu wniosek o zorganizowanie wizyty w Bundestagu. Arkadiusz Mularczyk chce przypomnieć Niemcom o długu, jaki mają wobec Polski.

Share
Arkadiusz Mularczyk chce jechać do Bundetsagu. Przypomnieć Niemcom o ich długu wobec PolskiŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
dg0ki2i

Informację o tym, że Arkadiusz Mularczyk chce spotkać się z niemieckimi parlamentarzystami podał portal rmf24.pl. Możliwe jest również wystosowanie zaproszenia do Sejmu dla niemieckich deputowanych z komisji spraw wewnętrznych.

Po co szef zespołu ds. reparacji chce jechać do Niemiec? By przypomnieć im o długu, jaki mają wobec Polski. - To są kwoty, które poruszają się w kręgu bilionów złotych odszkodowań, które Niemcy powinni Polsce zapłacić - podkreślił poseł.

dg0ki2i

Mularczyk chce także przekonać niemieckich deputowanych, że kwestia reparacji nie jest tematem wywołanym na potrzeby wewnętrznej polityki w Polsce.

Zespół ds. reparacji powstał pięć miesięcy temu. W czwartek odbyło się jego pierwsze spotkanie.

- Celem naszego zespołu powinna być analiza dokumentacji związanej z problematyką reparacji za drugą wojnę światową, zebranie dokumentacji archiwalnej, ekspertyz oraz informacji na temat postępowania Niemiec wobec innych krajów poszkodowanych w czasie drugiej wojny światowej - tłumaczył Arkadiusz Mularczyk. Wyraził nadzieję, że raport - który ma powstać do końca roku - „wskaże, na ile państwo polskie może wystawić państwu niemieckiemu rachunek za drugą wojnę światową”.

Źródło: rmf24.pl

dg0ki2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg0ki2i
dg0ki2i
Więcej tematów