Trwa ładowanie...

Areszt po tragedii w Wigilię. 23-latek zabił kobietę na pasach w Ostrowcu Świętokrzyskim

Choć początkowo twierdził, że skradziono mu auto to ostatecznie usłyszał zarzuty. Sąd zdecydował też, że 23-latek, który w noc wigilijną w Ostrowcu Świętokrzyskim zabił na pasach kobietę, a drugą ciężko rani, trafi do aresztu.
Share
Jedna z potrąconych kobiet zmarła, druga przebywa w szpitalu.
Jedna z potrąconych kobiet zmarła, druga przebywa w szpitalu.Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1fexmo

Tragedia wydarzyła się po godz. 1 na ul. Polnej. Osobowa mazda 626 potrąciła dwie starsze kobiety, które wracały z kościoła. Niestety lekarzom nie udało się w szpitalu uratować 75-latki. 58-letni kobieta ma poważne obrażenia.

Kierowca uciekł. Niemal trzy godziny po wypadku w komendzie policji zgłosił się do 23-letni Mariusz Z. Miał wówczas ok. promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Początkowo twierdził, że skradziono mu wieczorem samochód i to nie on siedział za kierownicą mazdy.

d1fexmo

Nawet 12 lat więzienia

Ostatecznie przyznał się do tego, że to on prowadził samochód. - Złożył też wyjaśnienia, ale z uwagi na dobro postępowania nie będziemy ich ujawniać - mówi RMF FM Daniel Prokopowicz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Sąd Rejonowy w Ostrowcu zgodził się z wnioskiem prokuratorów i tymczasowo aresztował 23-latka na trzy miesiące. Wcześniej śledczy postawili mu zarzut spowodowania z wstanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, obrażeń u drugiej z pokrzywdzonych kobiet oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

d1fexmo

Podziel się opinią

Share
d1fexmo
d1fexmo
Więcej tematów