Trwa ładowanie...

Archidiecezja twardo reaguje na nagrania z ks. Sową. Jest wezwanie na dywanik do arcybiskupa

Ksiądz Kazimierz Sowa wrócił do archidiecezji krakowskiej. Ma spotkać się tam z abp Markiem Jędraszewski, metropolitą krakowskim. To konsekwencje nagrań z "Sowa&Przyjaciele", które wyciekły kilka tygodni temu.

Archidiecezja twardo reaguje na nagrania z ks. Sową. Jest wezwanie na dywanik do arcybiskupaŹródło: PAP
d3j04x6
d3j04x6

TVP Info opublikowało kilka tygodni temu nowe nagrania z podsłuchów w restauracji "Sowa&Przyjaciele". W spotkaniu - jak podała telewizja - mieli uczestniczyć m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa. Ksiądz Sowa miał tam mówić o tym, co zrobić z mediami niechętnymi PO.

"Nie zamierzam się tłumaczyć z faktu, że czasem spotkam się ze znajomymi przy okazji np. ich imienin. Ani z tego, że mam takich znajomych, a nie innych. Przepraszam natomiast za ubogą wersję kuchennej łaciny" - napisał na Facebooku ks. Kazimierz Sowa.

W poniedziałek rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki przekazał, że ks. Sowa ma odbyć spotkanie z metropolitą krakowskim abp Markiem Jędraszewskim na początku sierpnia. "Wtedy zostaną podjęte decyzje w jego sprawie" - napisał na Twitterze.

Afera taśmowa

Tzw. afera taśmowa ciągnie się od 2014 roku i budzi wciąż kontrowersje:

O restauracji "Sowa&Przyjaciele" stało się głośno w związku ze sprawą nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę, szefa CBA Pawła Wojtunika. W sumie, podczas 66 nielegalnie nagranych spotkań, utrwalono rozmowy ponad stu osób. Prokuraturze udało się ustalić tożsamość 97.

Źródło: WP Wiadomości

d3j04x6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j04x6
Więcej tematów