Trwa ładowanie...
d16oy3c

Apel o najwyższe odznaczenie dla płk. Kuklińskiego

Z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o zaliczenie w poczet Kawalerów Orła Białego i awansowanie do stopnia generała brygady płk. Ryszarda Kuklińskiego zwróciło się Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych - informuje "Gazeta Polska codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apel o najwyższe odznaczenie dla płk. Kuklińskiego
(PAP, Fot: archiwum)
d16oy3c

" Był on niezłomnym żołnierzem niepodległości, który z narażeniem życia własnego oraz rodziny podjął się z patriotycznych pobudek oraz w zgodzie z honorem oficerskim samotnej misji w obronie światowego pokoju oraz dla odzyskania suwerenności przez nasz kraj" - czytamy m.in. w przesłanym do Kancelarii Prezydenta apelu.

Z kolei władze Ostrołęki zwrócą się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o objęcie honorowym patronatem budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych - informuje "Nasz Dziennik".

Miasto ma już gotową dokumentację projektową na utworzenie tej placówki. Koszt całej inwestycji szacowny jest na ok. 30 mln zł. Taka kwota przekracza jednak możliwości Ostrołęki.

d16oy3c

- Jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy - powiedziała gazecie minister Małgorzata Sadurska, szefowa prezydenckiej kancelarii. Gdy formalny wniosek wpłynie "na pewno się nad nim pochylimy" - dodała.

Zobacz także: tajemnice PRL

d16oy3c

Podziel się opinią

Share
d16oy3c
d16oy3c