Trwa ładowanie...
d3cjkk2

Antysemityzm rozprzestrzenia się w Europie. W wielu krajach odnotowano wzrost nieprzychylnych opinii o Żydach

W całej Europie wzrasta liczba negatywnych opinii na temat Żydów. Działania antysemickie rozprzestrzeniły się po całym kontynencie. Gwałtownie wzrosły w Niemczech i Francji, a także w krajach Europy Wschodniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antysemityzm rozprzestrzenia się w Europie. W wielu krajach odnotowano wzrost nieprzychylnych opinii o Żydach
Antysemityzm rozprzestrzenia się w Europie. W wielu krajach odnotowano wzrost nieprzychylnych opinii o Żydach (East News)
d3cjkk2

Obywatele żydowscy czują się coraz mniej bezpiecznie w Europie. Ze względu na wzrost mowy nienawiści doświadczają więcej agresji i ataków na tle antysemickim.

Przestępstwa na tle antysemickim w Niemczech

Duży wzrost antysemityzmu zanotowano szczególnie w Niemczech. W 2018 r. zarejestrowano tam 1646 przypadki werbalnych ataków o podłożu antysemickim. W ciągu roku wzrosła również liczba przestępstw z zastosowaniem przemocy fizycznej. W ubiegłym jej ofiarami padły 62 osoby, a w 2017 r. była prawie o połowę mniejsza.

d3cjkk2

Według niemieckiego dziennika „Tagesspiegel” większość tego typu wykroczeń pochodzi ze środowisk skrajnie prawicowych.

Antysemityzm we Francji rozprzestrzenia się

Również we Francji odnotowano większą liczbę ataków antysemickich. W 2018 r. dotknęła ona 541 ofiar, co stanowi wzrost o 74% w porównaniu do 2017 r.

Według Emmanuela Macrona, tego typu trend powinien zostać zatrzymany. Prezydent kraju twierdzi, że antysemityzm jest równoznaczny z odrzuceniem Republiki oraz jej wartości.

d3cjkk2

Felix Klein, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. walki z antysemityzmem uważa, że coraz większa liczba przestępstw antyżydowskich w Niemczech i Francji świadczy wyłącznie o tym, że trzeba rozwinąć nowe strategie walki z działaniami antysemickimi w Europie.

Poglądy antysemickie w Europie Wschodniej

Problem antysemityzmu dotyczy także Europy Wschodniej. Rządząca na Węgrzech partia Fidesz, której przewodniczy Viktor Orbán, prowadziła jawną kampanię przeciwko żydowskim imigrantom.

Badania CNN wskazują, że 42% Węgrów twierdzi, że Żydzi mają za duże wpływy w światowym sektorze finansowym.

W Polsce z kolei poglądy antysemickie wyrażało 26% ankietowanych.

d3cjkk2

Podziel się opinią

Share

d3cjkk2

d3cjkk2
Więcej tematów