Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz zostanie marszałkiem Sejmu?

Antoni Macierewicz może pożegnać się z MON - takie informacje pojawiają się coraz częściej. Jednak czy prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecyduje się odstawić go na boczny tor? Z najnowszych medialnych doniesień wynika, że szef MON może liczyć na awans w strukturach państwa. Straci fotel ministra na rzecz laski marszałkowskiej.
Share
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zostanie marszałkiem Sejmu?
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zostanie marszałkiem Sejmu?Źródło: East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
dzu4z0c

Z informacji dziennika "Fakt" wynika, że w ramach rekonstrukcji rządu z MON pożegna się Antoni Macierewicz. Jego miejsce ma zająć wiceminister Michał Dworczyk. Tym dziennik tłumaczy jego ostatnio częste wizyty w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Sam Dworczyk jednak zaprzecza tym doniesieniom. - Nie, nie ma takiego tematu - mówi w rozmowie z "Faktem".

Według dziennika Macierewicza w MON nikt z PiS nie będzie bronił. Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wierzy też w możliwość porozumienia między Macierewiczem a Pałacem Prezydenckim. Kaczyńskiemu trudno jednak będzie odsunąć obecnego szefa MON na boczny tor. Jak ocenia "Fakt" to guru elektoratu smoleńskiego. - A to jakieś 8-10 proc. naszych wyborców - ocenia w rozmowie z dziennikiem jeden z polityków PiS.

dzu4z0c

Zobacz także: Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

W partii - jak informuje "Fakt" - pojawiają się informacje, że Macierewicz mógłby zostać marszałkiem Sejmu. To gwarantowałoby pozostanie Macierewicza w PiS. Elektorat otrzymałby jednocześnie sygnał, że nadal cieszy się on sympatią prezesa PiS. Byłby to bowiem awans. Ostatecznie marszałek Sejmu, to druga osoba w państwie.

Źródło: "Fakt"

dzu4z0c

Podziel się opinią

Share
dzu4z0c
dzu4z0c
Więcej tematów