Antoni Macierewicz wciąż urzęduje w MON. "Błaszczak musiał ustąpić"

Choć Antoni Macierewicz już od kilku tygodni nie jest szefem resortu obrony to nadal urzęduje w siedzibie MON przy ul. Klonowej. Nowy minister przeniósł się natomiast do gmachu ministerstwa przy Alei Niepodległości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz nie opuścił swoje gabinetu
Antoni Macierewicz nie opuścił swoje gabinetu (Forum)
WP

O sprawie poinformował portal Onet, którego reporterom udało się nagrać przyjazd i odjazd Macierewicza. Z ustaleń portalu wynika, że były MON pracuje w ministerstwie każdego dnia.

- Nie przeniósł się ze swojego gabinetu, tylko tam pozostał. To sytuacja groteskowa i groźna - ocenia w rozmowie z Onetem Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także: "Kaczyńskiemu diabeł podpowiada antysemityzm. Mnie nie podpowiada"

WP

Jak wyjaśnia portal, z obecnego kierownictwa MON w budynku przy ul. Klonowej urzęduje tylko zastępca Mariusza Błaszczaka, Wojciech Skurkiewicz. On sam dementuje doniesienia ws. Macierewicza. - Chyba pan przyzna, że sam pałacyk na Klonowej to dość niefortunne miejsce - mówi Kamilowi Dziubce.

Sprawę komentuje również Tomasz Siemoniak, szef MON w rządzie PO-PSL. Polityk przypomina, że resort dysponuje wieloma budynkami, gdzie może pracować komisja do spraw katastrofy smoleńskiej.

- Najwyraźniej Błaszczak musiał ustąpić Macierewiczowi. To sytuacja upadku autorytetu państwa - ocenia Siemoniak.

WP

Źródło: onet.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP