Trwa ładowanie...
d29ah50

Antoni Macierewicz: raport ws. Smoleńska na wiosnę. Padły też mocne oskarżenia

Na spotkaniu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale, szef MON zarzucił niektórym polskim dowódcom oskarżanie polskich pilotów pod dyktando Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON zapowiedział, że raport ws. katastrofy smoleńskiej będzie na wiosnę
Szef MON zapowiedział, że raport ws. katastrofy smoleńskiej będzie na wiosnę (East News)
d29ah50

- Wszystkie kłamstwa smoleńskie były przedyskutowywane i przygotowane - powiedział Antoni Macierewicz. Jego słowa ze spotkania w Spale cytuje portal niezalezna.pl.

- Jesteśmy pokoleniem, które mogło na własne oczy zobaczyć, jak w tym samym miejscu, gdzie strzelano naszym stryjom, braciom i ojcom w tył głowy, w tym samym miejscu ginie polska elita - mówił szef MON, utrzymując także, że katastrofa smoleńska nie była zwykłym wypadkiem.

Przekonywał, że "kontrolerzy lotów świadomie wprowadzali pilotów Tu-154M w błąd". - Raport będzie na wiosnę, bo my podstawowe fakty mamy już ustalone - zapewnił.

d29ah50

Padła też taka deklaracja: "Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska, była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski, oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego. Jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców (...), to nigdy tego nie zrobię".

Zobacz także: Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

Dziś natomiast 92. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Na Krakowskim Przedmieściu już stoją barierki.

Rano została już odprawiona msza św. w intencji ofiar. Złożono także kwiaty przed Pałacem Prezydenckim. Oczywiście jak zawsze główne uroczystości odbędą się wieczorem.

d29ah50
d29ah50

Podziel się opinią

Share
d29ah50
d29ah50
Więcej tematów