Trwa ładowanie...
dap0bf9

Antoni Macierewicz pierwszy raz w TV jako minister u Morawieckiego. Ale poglądy ma te same

Raport dotyczący prac podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej ma być gotowy wiosną 2018 r. - Dziś już możemy potwierdzić działalność generała, który kierował całą operacją - powiedział Antoni Macierewicz. Szef MON udzielił pierwszego wywiadu po powołaniu nowego rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON zapewnia, że raport podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej będzie gotowy wiosną
Szef MON zapewnia, że raport podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej będzie gotowy wiosną (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz)
dap0bf9

- On odgrywał istotną funkcję w przekonywaniu, wymuszaniu niejako, że ostatecznie nawet ci, którzy się nie zgadzali, złożą swój podpis pod fałszem - tak Macierewicz skomentował działanie dr. Macieja Laska, przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w latach 2012–2016.

Szef MON uznał, że "najstraszniejsze" jest zrzucenie winy za katastrofę smoleńską na polskich pilotów prezydenckiego tupolewa. - Dziś już możemy potwierdzić działalność generała, który kierował całą operacją - powiedział w Telewizji Republika, przekonując o zaangażowaniu Rosjan w tragedię.

dap0bf9

W trakcie programu wyemitowano fragment nagrania tzw. komisji Jerzego Millera, na którym słychać słowa o "twórczej korekcie" otrzymanej przez jej członków ekspertyzy. Wynika z niej, że "istniały strefy wybuchu", które członek komisji postanowił poprawić na "strefy pożaru".

Zaprzysiężenie Antoniego Macierewicza

- Ten materiał, poprzez kłamstwa, odkrywa także prawdę - komentował szef MON.

dap0bf9

Antoni Macierewicz z zadowoleniem mówił o bezpieczeństwie kraju. - Polska wchodzi do elity międzynarodowej. Będziemy odgrywali główną rolę, gwarantując bezpieczeństwo nie tylko sobie - komentował negocjacje ws. zakupu systemu rakietowego Patriot.

Szef MON jednocześnie poprosił, by nie pytać go o ich szczegóły, bo utrudnia to pracę. - Pełne sprawozdanie będzie po zakończeniu negocjacji - stwierdził i dodał że ich cena nie powinna być wyższa, niż wcześniej mówiono.

Prowadząca zadała pytanie o stałą obecność rakiet Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim. Macierewicz potwierdził, że ten system został rozmieszczony na trwałe. Jak to traktuje? - Jako wyścig zbrojeń - stwierdził Macierewicz i dodał, że jest to "próba zastraszenia".

Źródło: Telewizja Republika

dap0bf9

Podziel się opinią

Share
dap0bf9
dap0bf9
Więcej tematów