Trwa ładowanie...
d40t3yz

Antoni Macierewicz o wyborcach Konfederacji: najlepsze dzieci tej ziemi

Antoni Macierewicz udzielił zaskakującej wypowiedzi na temat elektoratu Konfederacji. Były szef MON stwierdził, że zasilają go "najlepsi synowie i córki polskiej ziemi".
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: East News
d40t3yz

Na niespodziewaną refleksję zdobył się w swoim programie na antenie telewizji Trwam. Macierewicz komentował w nim głosowanie nad tzw. ustawą dyscyplinującą sędziów, która w piątek przeszła przez Sejm. Macierewicz zwrócił uwagę, że posłowie Konfederacji głosowali przeciw.

- Przedwczorajsze głosowanie pokazało, (…) że w sytuacji, w której w istocie ważyła się suwerenność Polski (…), to ludzie Konfederacji, na których głosowano, jako na patriotyczną formację, stanęli przeciwko temu. To było pokazanie, jakie są rzeczywiste intencje tych polityków - ocenił.

d40t3yz

Macierewicz podkreślał, że posłowie Konfederacji "wypromowali się radykalnymi hasłami, ale w praktycznym działaniu politycznym stanęli po stronie Platformy Obywatelskiej i po stronie Lewicy". Jednocześnie postanowił skomplementować elektorat prawicowego ugrupowania. - To niesłychanie ważne zjawisko, bo przecież młodzież, która na nich głosowała to najlepsi synowie i córki polskiej ziemi. To są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości - stwierdził.

Marszałek senior obecnej kadencji w koncyliacyjnym tonie wypowiedział się także o posłach Konfederacji. Zastrzegł, że nie można uogólniać zachowania wszystkich posłów Konfederacji w tym momencie, bo "czasem zdarza się, że jedno głosowanie bywa pomyłką, błędem, nieporozumieniem".

d40t3yz

Źródło: Telewizja Trwam

Zobacz też: Komorowski ostro o rzeczniku Dudy: zasugerowałbym, żeby się nie kompromitował

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40t3yz

Podziel się opinią

Share
d40t3yz
d40t3yz
Więcej tematów