Qaqwqwrqw

Antoni Macierewicz o KE. "PZPR i komuniści"

Były szef MON stwierdził na antenie Telewizji Trwam, że "europejskość" Koalicji Europejskiej sprowadza się do związków z "komunistami i okupacją komunistyczną". Antoni Macierewicz uważa, że inny taki aspekt to "demoralizacja dzieci".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz nie widzi pozytywnych aspektów "europejskości" Koalicji Europejskiej
Antoni Macierewicz nie widzi pozytywnych aspektów "europejskości" Koalicji Europejskiej (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
Qaqwqwrqw

- Cóż to znaczy europejskość w tym konkretnym wypadku - zastanawiał się jeden z liderów PiS, mówiąc o Koalicji Europejskiej. - Patrząc poprzez liderów to jest głównie środowisko związane z panem Jaruzelskim, związane z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą, mówiąc wprost - z komunistami i z okupacją komunistyczną - ocenił w programie emitowanym w TV Trwam i Radiu Maryja.

Antoni Macierewicz wypomniał Leszkowi Millerowi, że był "bardzo ważną postacią w aparacie komunistycznym", a także że dostał "olbrzymie pieniądze od KGB" na zbudowanie SLD. Włodzimierz Cimoszewicz jest jego zdaniem znanym przeciwnikiem reparacji. - Jako szef MSZ protestował przeciw uchwale wzywającej Niemców do wypłacenia odszkodowań wojennych - precyzował.

Czytaj więcej: NSA: Krzysztof Dusza ma mieć przywrócony stopień pułkownika. "Bolszewicka niegodziwość Macierewicza naprawiona"
Wniosek o ponowną lustrację Macierewicza. IPN sprawdzi oświadczenie

Qaqwqwrqw

"Demoralizacja dzieci"

Jego zdaniem Koalicja Europejska demonstruje swoją "europejskość" także poprzez "demoralizację dzieci". Były szef MON uważa, że w karcie LGBT przyjętej przez prezydenta Warszawy nie chodzi o żadną seksualizację, a rozbicie tradycyjnego modelu rodziny.

*Zobacz także: Ponowna lustracja Macierewicza? Paweł Kukiz komentuje *

Qaqwqwrqw

Macierewicz narzekał też na "nieustanny hejt" na obecność wojsk amerykańskich w Europie. - Pamiętam to jako minister obrony narodowej, (...) jak to środowisko nieustannie robiło wszystko, żeby do tego szczytu nie doszło, a na wszelki wypadek żeby obalić ministra obrony, który właśnie ten program realizował - zaznaczył polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw