Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu. Andrzej Duda podjął decyzję

Antoni Macierewicz będzie marszałkiem seniorem Sejmu - taką decyzję podjął prezydent Andrzej Duda. O tym, że polityk PiS może objąć taką funkcję, informowaliśmy jako pierwsi. Z kolei na marszałka seniora Senatu Duda wyznaczył Barbarę Borys-Damięcką.
Share
Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu, Barbara Borys-Damięcka - marszałkiem seniorem Senatu
Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu, Barbara Borys-Damięcka - marszałkiem seniorem SenatuŹródło: East News
d15wxgk

Pierwsze posiedzenie Sejmu rozpocznie się we wtorek 12 listopada o godz.12, tego samego dnia o godz. 16 zbierze się na 1 posiedzeniu Senat.

– Prezydent podjął dzisiaj decyzję o tym, że 12 listopada zostało zwołane pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu nowej kadencji. Na marszałka seniora Senatu została wyznaczona Barbara Borys-Damięcka, na marszałka seniora Sejmu prezydent wyznaczył Antoniego Macierewicza – poinformował Błażej Spychalski na briefingu prasowym.

- Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną - ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz - dodał Spychalski

d15wxgk

Zobacz też: Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem? "Taka możliwość istnieje"

O tym, że Antoni Macierewicz może zostać marszałkiem seniorem pisaliśmy jako pierwsi. Więcej o tym przeczytacie w felietonie Marcina Makowskiego.

Warto przypomnieć, że w październiku rzecznik prezydenta informował, że marszałkiem seniorem w Sejmie ma być Iwona Śledzińska-Katarasińska, zaś w Senacie - Barbara Borys-Damięcka. Obie są z Platformy Obywatelskiej. - Pierwszy raz w historii może zdarzyć się tak, że dwie kobiety będą marszałkami seniorami - mówił wówczas rzecznik Dudy.

d15wxgk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15wxgk

Podziel się opinią

Share
d15wxgk
d15wxgk
Więcej tematów